Twój koszyk jest pusty

Baby shower dla chłopca

2021-11-09

Pod nazwą baby shower kryje się impreza organizowana dla przyszłej mamy, jeszcze przed narodzinami niemowlaka. Nazwa ta pochodzi z języka angielskiego i oznacza baby - dziecko i shower - prysznic. Z założenia spotkanie to ma kojarzyć się z "prysznicem" prezentów dla przyszłej mamy. Dodatkowo słowo "shower", prysznic ma symbolizować "prysznic" pozytywnych emocji, słów wsparcia, miłości i radości, którą zaproszeni goście mają przekazać kobiecie w ciąży. Pomysł organizacji baby shower do Polski przywędrował ze Stanów Zjednoczonych, tam podobnie jak w krajach anglosaskich taka impreza jest niezwykle popularna. Na takie spotkanie z założenia są zapraszane panie i jest ono organizowane przez kobiety bliskie sercu ciężarnej. Celem baby shower jest nie tylko rozmowa, wsparcie, dobra zabawa, ale również obdarowanie przyszłej mamy mnóstwem przydatnych prezentów. 

Jak i kiedy zorganizować baby shower dla chłopca

Przygotowując baby shower dla przyszłej mamy warto pamiętać, że nie jest to zwykle spotkanie towarzyskie tylko impreza tematyczna, która powinna mieć motyw przewodni  oraz dedykowane dekoracje. Dodatkowo na takiej imprezie nie może zabraknąć istotnych elementów tj. gry, quizy, zabawy, muzyka, jedzenie, napoje oraz odpowiedni nastój nawiązujący do zbliżających się narodzin dziecka. Baby shower powinien być zorganizowany w trzecim trymestrze ciąży, niedługo przed porodem. Jednak termin imprezy warto ustalić z przyszłą mamą, tak aby ona czuła się komfortowo na  tym spotkaniu. 

Miejsce organizacji baby shower

Organizatorki baby shower muszą wybrać miejsce, gdzie odbędzie się impreza. Może to być restauracja, kawiarnia, mieszkanie przyszłej mamy lub dom jednej z organizatorek np. siostry, przyjaciółki albo babci nie narodzonego dzidziusia. Warto zadbać o dobrą lokalizację, impreza nie może odbyć się daleko od miejsca zamieszkania kobiety w ciąży, ponieważ długa podróż mogłaby być dla niej uciążliwa. Dodatkowo dobrze by było gdyby w miejscu gdzie będzie odbywać się spotkanie były wygodne fotele, kanapy oraz klimatyzacja lub ogrzewanie w zależności od pory roku. 

Przekąski i napoje na baby shower

Zaplanowanie przyjęcia wiąże się z ustaleniem jadłospisu. Najpierw warto określić budżet jakim dysponujemy, a następnie sporządzić listę potrzebnych produktów.  Jeśli impreza będzie odbywać się w restauracji, wtedy nasze działania ograniczą się do kupienia i wykonania dekoracji oraz wybrania odpowiedniego menu. Natomiast w przypadku organizacji baby shower dla chłopca w innym miejscu wtedy musimy zamówić catering lub samodzielnie przyrządzić lub kupić w sklepie dania, przekąski oraz napoje. Najlepiej zadbać o dania lekkostrawne, owoce, sałatki warzywne oraz o słodkie przysmaki np. ciasto, lody lub kolorowe babeczki.  Do picia mogą być soki owocowe oraz napoje gazowane. 

Dekoracje na baby shower 

Dekoracje na baby shower powinny być kolorystycznie dobrane do płci dziecka. Chyba, że przyszła mama nie chce zdradzać gościom, czy będzie to dziewczynka czy chłopiec, wtedy lepiej wybrać dodatki w barwie neutralnej np. białej, beżowej lub jasnozielonej. Organizując przyjęcie dla mamy, która urodzi córkę wybierzmy dekoracje w kolorze różowym, natomiast jeśli będzie to syn lepiej zdecydować się na błękitne dodatki. Dekoracje powinny nawiązywać także do motywu imprezy, czyli do narodzin i wydarzeń związanych z macierzyństwem. Warto kupić w sklepie z gadżetami imprezowymi duży napis oraz balon w kształcie jakiegoś zwierzaka np. misia, króliczka. Dodatkowo dobrze jest zadbać o inne ozdoby tj. kolorowe balony, konfetti oraz girlandy. Możemy także kupić tematyczne serwetki i papierowe kubeczki oraz talerzyki. Trzeba także przygotować główną dekoracje, może to być oryginalny tort z pieluszek, bocian z tektury lub bukiet wykonany ze  smoczków. Na baby shower nie powinno także zabraknąć dużego, kolorowego pudełka na prezenty oraz księgi wspomnień do której wpiszą się zaproszeni goście.  

Prezenty na baby shower

Baby shower to impreza dedykowana przyszłej mamie. Prezenty wybrane na tę okazję powinny być dobrane do sytuacji, czyli dostosowane dla kobiety w ciąży lub dla dziecka, które się narodzi. Aby upominki się nie powtarzały, można  z pomocą niedoszłej mamy wykonać listę prezentó i przekazać ją zaproszonym paniom. Dobrym prezentem na baby shower są ubranka dla dziecka np. niebieskie lub białe body z nadrukiem. Ciekawym pomysłem będzie również maskotka np. pluszowy miś  lub przytulny i ciepły kocyk z imieniem dziecka. Natomiast najlepszym prezentem dla przyszłej mamy będzie drobiazg pamiątkowy, personalizowany. Może to być obraz na płótnie, na którym będzie jej zdjęcie z okresu ciąży, może to być także fotka całej rodziny. Bardzo oryginalnym i pamiątkowym upominkiem będzie także naszyjnik ze stópkami lub bransoletka stópki, na których po narodzinach dziecka, mama będzie mogła sobie wygrawerować datę tego ważnego wydarzenia. Na baby shower możemy także podarować kobiecie w ciąży album na zdjęcia, gdzie będzie mogła umieszczać wszystkie fotki zrobione maleństwu od chwili jego narodzin lub piękną ozdobną ramkę na jego pierwsze zdjęcie.

Baby shower to przyjęcie organizowane dla przyszłej mamy. Ważne aby zaaranżować je tak, aby zapewnić komfort przed wszystkim kobiecie w ciąży. Warto zadbać o miłą atmosferę, zaprosić sympatycznych gości oraz zagwarantować pyszne przekąski i napoje. Istotnym elementem przyjęcia są również dekoracje, życzenia i prezenty. 

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel