Twój koszyk jest pusty

Świece komunijne

( ilość produktów: 10 )

Komunia święta to wyjątkowe wydarzenie.

Komunia święta to bardzo ważna uroczystość w życiu dziecka i jego rodziny. To drugi sakrament, do którego przystępuje. Podniosły moment i duchowe przeżycie związane z uroczystością jest sporym wyzwaniem dla rodziców. Przygotowując się do uroczystości, organizują oni uroczysty obiad, na który zaproszeni są bliscy. Komunia święta wiąże się również z zakupem kilku niezbędnych rzeczy. Wśród nich jest świeca. To jeden z podstawowych atrybutów dziecka przystępującego do komunii.

Świeca - pamiątka pierwszej komunii.

Świeca obok różańca, medalika i poświęconego obrazka jest najpopularniejszą pamiątką pierwszej komunii. Katolik potrzebuje świecy podczas:

  • Chrztu

  • Komunii

  • Bierzmowania

Czy świeca powinna być nowa, czy z chrztu?

Świeca z chrztu ma olbrzymią wartość pamiątkową i sentymentalną. Kojarzy się, zwłaszcza rodzicom, ze wzruszającymi i wyjątkowymi chwilami. Na drugi sakrament dziecka najczęściej zamawiamy nowe świece. Komunia to równie ważna uroczystość, z której też chcemy mieć pamiątki. Świece możemy dopasować do charakteru uroczystości, ozdobić i spersonalizować. Tak przygotowana świeca to wspaniała pamiątka.

Świeca komunijna - symbolika.

Świece zapalane są w trakcie mszy świętej przez rodzica. Ogień to bardzo ważny symbol w chrześcijaństwie. Zapalone świece wykorzystywane są w wielu obrzędach. Symbolizują światło wiary. Odnoszą się do działania Chrystusa, który utożsamiany jest ze światłością.

Jakie świece komunijne wybrać?

Kapłan podczas uroczystości używa dużych świec zwanych gromnicami. Dzieci przystępujące do sakramentu komunii otrzymują mniejsze, parafinowe świeczki. Są one podłużne i ozdobione religijnymi motywami. Najczęściej jest to anioł, kielich lub krzyż. Pięknie wyglądają też świece z gołębicą. Symbolem Ducha Świętego. Tradycyjnym zdobieniem jest też monogram IHS, będący symbolem Chrystusa.

Personalizowana świeca do komunii.

Coraz częściej sięgamy po bardziej osobiste formy pamiątek z ważnych i unikatowych uroczystości. Pozwalają one jeszcze bardziej przeżywać i wspominać ważne dla nas i naszych dzieci wydarzenia z przeszłości. Doskonałą formą ozdobienia świecy jest umieszczenie dowolnego tekstu. Najczęściej umieszczamy imię dziecka i datę uroczystości. Możemy również umieścić inne, ważne dla nas informacje. Świece do komunii są w białej tonacji. Mogą być ozdobione różowymi elementami dla dziewczynki lub niebieskimi dla chłopca. Pięknie wyglądają tradycyjne białe świece ze złotymi motywami.

Zestaw komunijny.

Świecę możemy zapakować w elegancką, drewnianą skrzynkę ozdobioną nadrukiem. Nadruk jest bardzo trwały i precyzyjny. Pozwala to nie tylko na umieszczenie tekstu, ale również grafiki i zdjęcia dziecka. Taki zestaw to wspaniała pamiątka pierwszej komunii.

Zobacz też inne nasze produkty z kategorii: pamiątki na Komunię, obrazki na pierwszą Komunię Świętą, ramki na zdjęcie komunijne, biżuteria na Komunię.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 15468 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Pudełeczko z zawieszką przyszło bez wstążeczki. Szczegół ale to był prezent i dla mnie ma to znaczenie. Poza tym sprawna miła obsluga. Bardzo dobry kontakt.
2024-05-20
Doskonała obsługa, świetny kontakt z klientem, śliczny produkt, szybka dostawa. Polecam!
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel