Twój koszyk jest pusty

Medaliki na Komunię

( ilość produktów: 178 )

Prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej

Komunia to wydarzenie religijne, które jest bardzo dużym przeżyciem dla dziecka, jego rodziców i bliskich. Nie ma co ukrywać, że oprócz wymiaru duchowego wrażenie na dziecku robi oprawa uroczystości. To pierwsza tak duża ceremonia dla malucha. Wydarzenie zapadnie mu w pamięć również ze względu na otrzymane upominki. Prezenty z okazji Pierwszej Komunii Świętej możemy podzielić na świeckie i pamiątkowe. Te pierwsze to najczęściej zabawki i sprzęt służący do rozrywki. Te drugie nawiązują do religii i są bezpośrednio związane z charakterem Pierwszej Komunii Świętej. O ile kupując zabawki, ulegamy modom i trendom, o tyle prezenty pamiątkowe, wybieramy, kierując się ich ponadczasowym charakterem. Mają przypominać dziecku o unikatowej uroczystości i bliskich osobach.

Dewocjonalia na komunię

Łańcuszek z medalikiem to prezent, który bardzo mocno kojarzy się z dniem Pierwszej Komunii Świętej. Podobnie jak różaniec czy obrazek jest upominkiem mającym w sposób tradycyjny upamiętnić uroczystość. Przystąpienie dziecka do sakramentu to przede wszystkim uroczystość religijna. Medalik z wizerunkiem Matki Boskiej to właśnie symbolizuje. Biżuteria wręczana na tak ważne wydarzenie, jakim jest komunia, podkreśla jego istotność i rangę. Medalik najczęściej jest pamiątką na całe życie. Medalik i łańcuszek ze złota lub srebra to podarunek, który po latach będzie nadal świetnie wyglądał.

Łańcuszki i medaliki komunijne

Bardzo szeroki wybór medalików i łańcuszków sprawia, że możemy przebierać w ich kształtach i wzorach. W tym wyjątkowym dniu pragniemy sprawić dziecku radość, a zarazem myślimy w sposób perspektywiczny. Z pewnością inny wzór przypadnie do gustu dziecku, a inny dorosłej osobie. Przy wyborze dbamy o to, żeby chciała go nosić osoba w każdym wieku. Tradycyjne i uniwersalne w formie medaliki cieszą się największym uznaniem wśród komunijnych gości. Medaliki na komunię to prezenty tak klasyczne, jak zegarki. Zegarki są już raczej melodią przeszłości, a medaliki nadal są w czołówce najpopularniejszych pomysłów na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej.

Przyjęło się, że chłopcom wręczamy krzyżyki, a dziewczynkom medaliki. Dziś takie rozróżnienie odchodzi w zapomnienie. Medalik to doskonała pamiątka, która ucieszy również chłopca. Oczywiście wybierając medaliki dla dziewczynek, możemy pokusić się o bardziej ozdobne warianty. Biżuteria na komunię dla chłopca to klasyczne wzornictwo. W przyszłości z pewnością będzie łatwiej dopasować tradycyjne wzory, które nigdy nie wychodzą z mody, niż innowacyjne formy.

Medalik z okazji Pierwszej Komunii Świętej z grawerem

Złote i srebrne medaliki możemy dostosować do uroczystości, grawerując na ich rewersie dowolny tekst. Najczęściej jest to imię dziecka i rodzaj wydarzenia z datą. Personalizacja wykonywana jest w technice laserowej. Gwarantuje ona odpowiednią estetykę i precyzję wykonania grawerunku. Taka okazja, jak Pierwsza Komunia Święta wymaga szczególnego podarunku. Dziecko tylko raz bierze udział w tak wyjątkowej uroczystości.

Sprawdź inne nasze produkty z kategorii: pamiątki na Komunię Świętą, biżuteria na Komunię dla dziewczynki, biżuteria na Komunię dla chłopca, różańce, Biblia i Pismo Święte na Komunię, krzyżyki na Komunię.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 15518 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-28
Polecam serdecznie, cała transakcji przebiegła bardzo szybko,bez problemu.
2024-05-27
Polecam .
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel