Twój koszyk jest pusty

Biblia na chrzest — jaką wybrać?

2022-01-19
Biblia na chrzest — jaką wybrać?

Biblia jest bardzo istotnym elementem religii chrześcijańskiej. Od wieków jest fundamentem wiary katolickiej oraz jednym z głównych filarów kultury europejskiej. Pismo Święte to zbiór ksiąg uznawanych przez Chrześcijan za stworzone przez Boga, zawiera Stary i Nowy Testament. Chrzest Święty jest pierwszym sakramentem w życiu człowieka. Dzięki niemu dziecko zostaje włączone do wspólnoty kościoła oraz oczyszczone z grzechu pierworodnego. Biblia i chrzest łączą się ze sobą -to dwa najważniejsze elementy religijne, tworzą wyjątkową całość. Z tego powodu Biblia to idealny prezent dla chrzczonego malucha, pasuje swoją rangą do okoliczności tej niezwykłej uroczystości.

Biblia na chrzest

Biblia ma wyjątkowy wymiar dla każdego chrześcijanina. Jest ona prawie w każdym domu praktykującego katolika. Biblia jako pamiątka chrztu będzie wyjątkowym upominkiem dla dziecka, z którego będzie mogło korzystać na różnych etapach życia i rozwoju. Z okazji chrztu świętego maluszkowi najlepiej podarować Biblię stworzoną z myślą o najmłodszych, jest ona wypełniona kolorowymi ilustracjami, a do tego jest napisana prostym językiem, który zrozumie także małe dziecko.

Biblia personalizowana na chrzest

Biblia obrazkach pomoże dziecku kształtować jego spojrzenie na świat już od najmłodszych lat. Kolorowe obrazki z historyjkami i postaciami znanymi ze Starego lub Nowego Testamentu będą na początku traktowane przez maluszka jak bajki, jednak z czasem może on opowiadać swoje własne opowieści lub słuchać jak czytają mu rodzice. Doskonały prezent na chrzest dziecka to Biblia personalizowana. Księga zawierającą najpopularniejsze opowieści biblijne Starego i Nowego Testamentu może być zapakowana w drewniane pudełko, na którym wygrawerowane zostanie imię dziecka i data chrztu.

Biblia dla najmłodszych

Sakrament chrztu to wyjątkowa uroczystość, pierwsza tak ważna dla nowo narodzonych dzieci. Jednak wiara, chrześcijaństwo i Pismo Święte dla każdej dziewczynki i chłopca to trudny oraz często niezrozumiały temat. Biblia dla dzieci prosto sformułowana i pięknie ilustrowana ułatwi maluchowi zapoznawanie się z wiarą już do najmłodszych lat, a do tego będzie pamiątką na całe życie. Biblia dla Malucha to wspaniały prezent z okazji sakramentu chrztu świętego. Do tego można dobrać oryginalne pudełko na biblię z grawerem.

Biblia dla starszych dzieci

Do chrztu czasami przystępują także starsze dzieci, które umieją już mówić, chodzić, a nawet uczęszczają do szkoły. Pomimo tego, że w Polsce i na świecie najczęściej chrzcimy niemowlaki, to zdarzają się także przypadku chrztu dzieci starszych, a także osób dorosłych. Doskonały pomysł na upominek z okazji chrztu dla dziewczynki czy chłopca w starszym wieku jest Pismo Święte zawierające krótkie historie biblijne i opatrzone pięknymi obrazkami ze Starego oraz Nowego Testamentu.

Z okazji chrztu dziecko jest obdarowywane upominkami, najczęściej to gotówka lub zabawki. Jednak przy tej wyjątkowej uroczystości, niezmiennie związanej z wiarą chrześcijańską, warto dziecku podarować prezent nawiązujący do tradycji katolickiej. Takim upominkiem może być Biblia dla dzieci.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel