Twój koszyk jest pusty

Jak udekorować tort na roczek?

2021-10-19
Jak udekorować tort na roczek?

Pierwsze dwanaście miesięcy dziecka to czas jego szybkiego rozwoju i duży wysiłek rodziców włożony w wychowanie malucha w tym początkowym okresie jego życia. Noworodek od pierwszych dni wymaga stałej opieki, miłości, tulenia, noszenia na rękach i mozolnego uczenia prostych rzeczy. Jednak pomimo trudu wychowania maluszka w pierwszym roku jego życia to dla rodziców piękny okres, ponieważ mogą obserwować, jak ich dziecko rozwija się z miesiąca na miesiąc. Roczek to okazja, żeby świętować. Uroczystość ta nie może odbyć się bez tortu, gości, dekoracji i prezentów.

Impreza na roczek dziecka

Pierwsza impreza urodzinowa dla maluszka może odbyć się w domu, klubie dla dzieci lub w restauracji. Warto na nią zaprosić dziadków, chrzestnych oraz osoby z dziećmi. W trakcie przyjęcia trzeba zapewnić małym gościom rozrywkę, gry, zabawy, można zaprosić klauna lub didżeja, który zapewni odpowiednią muzykę. Dodatkowo trzeba zadbać o menu. Najlepiej, jeśli będą to przekąski lub lekkostrawne dania oraz soki i napoje. Warto podać je na papierowych, kolorowych talerzach i w takich samych kubeczkach. Ważnym elementem imprezy urodzinowej jest tort, dekoracje oraz prezenty, np. pozytywka z grawerem lub maskotka z oryginalnym napisem.

Tort urodzinowy - zrobić czy zamówić?

Tort na roczek musi być smaczny, kolorowy, pięknie udekorowany, a także nie może zawierać alkoholu i innych wywołujących alergię produktów, np. orzechy. Może być tradycyjny w kształcie koła, kwadratu, cyfry "1" lub w kształcie bajkowej postaci. Tort urodzinowy możemy zamówić w cukierni, wybierając dekoracje i krem z dostępnej oferty. Ciasto można wykonać również samodzielnie, posiłkując się przepisami rodzinnymi lub poprosić kogoś z rodziny o wykonanie takiego wypieku. Samodzielnie wykonany tort smakuje najlepiej, a dodatkowo może być prezentem-niespodzianką dla malucha. Mama, która nie umie piec ciast, może także skorzystać z gotowych półproduktów jak biszkopty czy bezy i zrobić własnoręcznie krem oraz dekoracje.

Tort na roczek - krem

Krem do tortu powinien być delikatny i aksamitny. Najlepiej, jeśli będzie biały lub czekoladowy. Nie może zawierać żadnego alkoholu, ponieważ będziemy go podawać małym dzieciom. Biszkopt możemy przełożyć dwa lub trzy razy w zależności od tego, jak wysoki ma być tort. Musimy jeszcze uwzględnić dekoracje na wierzchu ciasta. Tort na roczek najlepiej przełożyć kremem na bazie śmietany, mleka lub serka mascarpone. Do masy możemy dołożyć owoce, kawałki czekolady lub kolorowe galaretki. Warto na wierzch ciasta wykonać inny, bardziej gęsty, stabilny krem, który utrzyma świeczki cyferki i inne dekoracje. Może to być masa cukrowa lub marcepanowa.

Tort urodzinowy z imieniem dziecka

Dekorując tort urodzinowy, chcemy, żeby wyglądał kolorowo, oryginalnie oraz estetycznie. Ciasto na roczek z imieniem dziecka to wspaniały pomysł na podkreślenie doniosłości święta oraz samego solenizanta. Napis możemy wykonać samodzielnie za pomocą lukru, pisaków cukrowych lub kupując personalizowany topper, napis na tort. Jeśli nie umiemy dekorować ciast, warto zaopatrzyć się w specjalny opłatek na tort wykonywany na zamówienie. Może być na nim zdjęcie dziewczynki lub chłopca, imię oraz data urodzin. Opłatek może być również ozdobiony grafiką ulubionej przez solenizanta postaci z bajki oraz wybranym napisem i datą.

Inne dekoracje na tort urodzinowy

Masa cukrowa to wyjątkowe tworzywo, którego można użyć do ozdobienia ciasta na wierzchu, jak również do wykonania dekoracji. Struktura kremu jest plastyczna, przypomina trochę modelinę, to pozwala tworzyć z niej różne kształty, kwiaty, figurki oraz gwiazdki. Dekoracje możemy wykonać samodzielnie, bazując na własnych pomysłach lub kupując gotowe produkty. Toppery to specjalne, personalizowane napisy, grafiki, cyferki oraz motywy z imieniem dziewczynki lub chłopca. Można je umieścić na torcie lub jako dekorację stołu.

Tort na roczek - świeczki, cyferki

Ważna dekoracja tortu to świeczki i cyferki. Co prawda roczny maluch może sobie nie poradzić z gaszeniem jednej świeczki, ale na pewno zaproszeni goście i inne dzieci chętnie mu pomogą w tym zadaniu. Najlepszym pomysłem na udekorowanie tortu jest zaopatrzenie się w świeczkę w kształcie cyferki "1". Są one dostępne w różnych kolorach i wzorach - biały lub różowy dla dziewczynki, niebieski i zielony dla chłopca. Mogą mienić się tęczowymi kolorami lub pobłyskiwać złotem czy srebrem.

Prezent na roczek

Z okazji pierwszych urodzin warto małemu solenizantowi podarować pamiątkowy, personalizowany prezent z imieniem dziecka. Może to być bardzo praktyczny i miły szlafrok, ręcznik lub okrycie kąpielowe. Ciekawym pomysłem jest także skarbonka oraz pierwsze sztućce z motywem filmowym. Na uroczystości z okazji urodzin dziecka możemy także podarować srebrną grzechotkę z grawerem i datą urodzin, książkę z bajkami dla dziewczynki i chłopca.

Roczek to ważna uroczystość dla dziecka oraz dla jego rodziców. Jest ona celebrowana w gronie rodziny i innych zaprzyjaźnionych maluchów. Centralnym punktem uroczystości jest tort urodzinowy, najlepiej z imieniem dziecka i datą urodzin. Ważne, żeby był smaczny, piękny i kolorowy oraz pełen niezwykłych dekoracji.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel