Twój koszyk jest pusty

Jak zapakować prezent na chrzest?

2021-04-16
Jak zapakować prezent na chrzest?

Chrzest to oficjalna uroczystość, która wymaga od uczestników odpowiedniego zachowania, eleganckiego stroju oraz prezentu dla chrzczonego malucha. Najczęściej goście ofiarują z tej okazji pieniądze, jednak zdarza się, że chrzestni czy dziadkowie kupują dziecku pamiątkowe prezenty w formie biżuterii lub biblii. Każdy z tych upominków musi być stylowo zapakowany, tak aby wyglądał estetycznie i gustownie.

Chrzest to rodzinna uroczystość, pierwsza, w jakiej uczestniczy nowo narodzone dziecko. To ono jest tego dnia najważniejszą osobą. Według przyjętego zwyczaju z okazji chrztu zaproszeni goście przynoszą dziecku prezenty. Najczęściej to gotówka, ponieważ na ogół goście nie wiedzą, co kupić maluszkowi. Inaczej jest z chrzestnymi i dziadkami. Oni częściej wybierają upominki pamiątkowe jak biżuteria, biblia, różaniec lub gustowna pozytywka. Niezależnie od tego, jaki prezent wybierzemy na chrzest, musimy zadbać również o jego estetyczne i eleganckie zapakowanie. Obecnie w sklepach dostępny jest duży wybór gotowych opakowań w różnych rozmiarach i wzorach. Możemy także zapakować prezent samodzielnie lub zlecić tę usługę sprzedawcy prezentu.

Jakie opakowanie wybrać na chrzest?

Kupując prezent na chrzest, często otrzymujemy go w oryginalnym szarym opakowaniu, torebce foliowej lub owinięty w papier. Jednak zanim podarujemy upominek chrzczonemu dziecku, musimy zadbać o eleganckie i stylowe opakowanie, dostosowane do wyjątkowych okoliczności. Musi ono mieć odpowiedni rozmiar oraz być w delikatnej kolorystyce. Do chrztu najbardziej pasuje barwa biała, delikatna różowa, niebieska lub écru. Może mieć dodatki w postaci kokardek, obrazków lub życzeń. Do wyboru najczęściej mamy uniwersalne torebki, dopasowane pudelka oraz ozdobny papier.

Jeśli zamierzamy chrzczonemu maluchowi podarować biżuterię (np. łańcuszek z medalikiem lub kolczyki), wtedy najlepiej wybrać do zapakowania eleganckie bordowe pudełko ze złotą tasiemką i indywidualną dedykacją. Możemy także zdecydować się na białe pudełeczko z różową lub niebieską kokardką oraz torebką.

Do większych upominków lepiej wybrać gotowe pudełko w odpowiednim rozmiarze. Możemy wybrać model XS (10,4 x 10,4 cm), np. pudełko w kolorze niebieskim z białą  tasiemką i kwiatkami oraz eleganckie złote pudełko z czerwoną kokardą. Na większy upominek lepiej wybrać rozmiar M (15,5 x 15,5 cm), np. srebrne pudełko z niebieską wstążką lub XL (25 x 25 cm), np. pudełko w kolorze żółtym z płatkami śniegu. Do uniwersalnego, niedużego prezentu możemy wybrać klasyczną ozdobną torebkę z niebieskim lub różowym królikiem w rozmiarze 16x7 x 16cm. Do każdego prezentu możemy zamówić specjalną grawerowaną tabliczkę z dedykacją lub imieniem chrzczonego malucha i datą uroczystości. Decydując się na ofiarowanie dziecku z okazji chrztu gotówki, też musimy prezent zapakować. Najlepiej pieniądze ukryć w pamiątkowej kartce z życzeniami. Możemy wybrać elegancką kartkę różową z  Aniołem Stróżem lub stylową kartkę z drewnianą Maryją.

Ręczne pakowanie prezentu

Duży prezent na chrzest lub taki o nietypowym kształcie trudno zapakować w pudełko czy kartonik. W takim przypadku pomocny jest papier ozdobny. Możemy kupić arkusz papieru w odpowiednim kolorze (np. biały, zloty, pastelowy róż) lub we wzory dopasowane do okazji chrztu (np. aniołki).

Decydując się na samodzielne zapakowanie upominku, musimy mieć również taśmę klejącą dwustronną oraz dodatki jak tasiemka lub wstążka oraz kokarda. Pakowanie prezentu to trudna sztuka. Jeśli nie wiemy, jak to zrobić, możemy to zadanie zlecić profesjonalistom, najlepiej w sklepie, gdzie kupujemy prezent na chrzest. Możemy wybrać uniwersalne białe opakowanie z białą wstążką i różowymi ozdobami lub biały papier z metaliczną tasiemką.

Szukając bardziej eleganckiego opakowania, możemy zdecydować się na srebrny papier i białą tasiemkę oraz kwiatki lub złote opakowanie z białą wstążką i złotą kokardą. Bardzo stylowo wygląd także prezent zapakowany w niebieski papier z błękitną kokardą lub granatowe opakowanie przewiązane srebrną tasiemką.

Co kupić na prezent z okazji chrztu?

Z okazji chrztu możemy dziecku podarować gotówkę lub prezent pamiątkowy. Może to być biżuteria, najlepiej złoty medalik z Matką Boską lub srebrny medalik z pozłacanym Jezusem. Biżuteria może zostać zapakowana w ozdobne pudełeczko ze specjalną dedykacją. Chrzczonemu maluchowi można podarować również piękną, pamiątkową srebrną pozytywkę, grzechotkę lub skarbonkę. Taki prezent najlepiej zapakować w białe pudełko, szkatułkę, które może zostać ozdobione różową lub niebieską wstążką. Z okazji chrztu dziecku możemy podarować elegancką, spersonalizowana biblię z jego zdjęciem oraz imieniem, inicjałami i datą sakramentu. Taki prezent możemy zapakować w ozdobną torebkę.

Prezent to ważny dodatek do uroczystości takiej jak chrzest, zwłaszcza gdy decydujemy się na upominek pamiątkowy, spersonalizowany lub z indywidualnym grawerem. Aby jednak upominkowi dodać klasy i elegancji, warto zadbać o jego odpowiednie, estetyczne zapakowanie, wybierając ozdobny papier, specjalną torebkę lub dopasowane pudełko.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel