Twój koszyk jest pusty

Podziękowania dla chrzestnych i dziadków - Co wybrać?

2022-02-22
Podziękowania dla chrzestnych i dziadków - Co wybrać?

Po uroczystej mszy świętej goście wraz z chrzestnymi biorą udział w poczęstunku lub w przyjęciu organizowanym przez rodziców. Bardzo miłym gestem po zakończonej uroczystości jest wręczenie rodzicom chrzestnym podziękowania w formie kartki, słodkiego upominku lub niewielkiego, personalizowanego prezentu.

Słodkie podziękowania dla chrzestnych

Rodzice chrzestni to osoby wyjątkowe, wybrane ze szczególną starannością. Matka chrzestna jest osobą bliską rodzinie, często wybraną z najbliższego grona rodziny. Taką rolę najczęściej pełni siostra któregoś z rodziców dziecka, kuzynka lub najbliższa przyjaciółka. Podobnie jest z ojcem chrzestnym, też jest wybierany spośród osób najbliższych rodzicom chrzczonego malucha.

Takim osobom za uczestnictwo w chrzcie świętym dziecka warto podziękować w wyjątkowy sposób. Można to zrobić za pomocą słodkiego upominku jak praliny krakowskie zapakowane w ozdobne pudełko, do tego warto dołączyć specjalną karteczkę z podziękowaniem.

Przepiękna forma podziękowania dla matki chrzestnej to czekoladki belgijskie z orzechami zapakowane w eleganckie pudełko i ozdobione zdjęciem dziecka oraz specjalną personalizowaną treścią. Słodkie podziękowanie dla ojca chrzestnego to pudełko śliwek w mlecznej czekoladzie, które uzupełni personalizowana karteczka.

Eleganckie podziękowanie dla rodziców chrzestnych

Jak podziękować rodzicom chrzestnym za wyjątkową rolę, jaka pełnią w uroczystości chrztu świętego i w życiu dziecka? Najlepiej wybrać elegancki upominek z indywidualnie dobranym tekstem podziękowania. Wyjątkowy prezent dla matki chrzestnej i ojca chrzestnego, który z pewnością przypadnie im do gustu, to posrebrzana figurka anioła z sercem.

Do tego można dobrać ozdobne pudełeczko z osobistą dedykacją płynącą prosto z serca. Piękną pamiątką dla rodziców chrzestnych może być również butelka-smoczek z kryształkami Swarovskiego, którą warto ozdobić specjalnym grawerem, np. z datą chrztu świętego oraz imieniem dziecka. Dodatkowo podziękowanie może być umieszczone w eleganckim pudełeczku.

Oryginalny upominek dla gości i chrzestnych

Wyjątkowe podziękowania należą się rodzicom chrzestnym. Jednak warto również pamiętać o innych gościach, którzy swoją obecnością wzbogacili uroczystość chrztu świętego. Im także warto podarować piękne podziękowanie, które będzie dla nich pamiątką po tym niezwykłym wydarzeniu. Jednym z elementów podziękowania dla gości może być brelok serce z imieniem chrzczonego maluszka i personalizowaną karteczką.

Wyjątkowa propozycja upominku to brelok pompon z laleczką, który może być różowy lub niebieski w zależności, czy są to chrzciny dziewczynki, czy chłopca. Dodatkowo dla rodziców chrzestnych do takiego prezentu można dołączyć mleczne czekoladki w pudełku z motywem serca.

Przepiękne podziękowanie dla dziadków

Po uroczystości chrztu świętego należy podziękować rodzicom chrzestnym i gościom, dodatkowo szczególne wyrazy wdzięczności należą się również dziadkom. To oni są ostoją rodziny, pełnią szczególną funkcję w życiu chrzczonego dziecka, często także aktywnie uczestniczą w organizacji uroczystości chrztu świętego. Jednym z najpiękniejszych podziękowań dla babć i dziadków jest uśmiech i miłość maleńkiego dziecka.

Jednak dobrze jest, gdy także rodzice chrzczonego malucha podziękują dziadkom indywidualnie w formie upominku. Warto wybrać dla nich przygotowane specjalnie podziękowanie, które może zostać umieszczone na ramce na zdjęcie, w której będzie zdjęcie chrzczonego wnuczka lub wnuczki. Jeśli chrzest dotyczy dziewczynki, można wybrać różową ramkę w kształcie wózka, a jeśli chłopca — niebieską ramkę w kształcie spodenek.

Personalizowane podziękowanie dla chrzestnych i gości

Rodzicom chrzestnym i gościom za uczestnictwo w tym ważnym wydarzeniu, jakim jest chrzest, warto podziękować personalizowanym prezentem, który będzie zawierał inicjały, imię dziecka lub datę uroczystości. Może to być pomysłowy drobiazg wykonany samodzielnie (np. słodkie ciasteczka lub cukierki zapakowane w ozdobną folię), całość dopełnia personalizowaną karteczka z imieniem dziecka i datą uroczystości.

Wspaniałe podziękowanie to także mały drewniany lub gipsowy aniołek, który zapakowany w drewnianym pudełeczku zachwyci najbliższych. W zależności, czy jest to chrzest dziewczynki, czy chłopca można wybrać różową szkatułkę lub niebieską. Do środka można dołączyć personalizowane podziękowanie.

Praktyczne pomysły na podziękowanie dla gości

Tradycja wyrażania wdzięczności gościom, rodzicom chrzestnym i dziadkom za udział w uroczystości chrztu świętego jest coraz bardziej powszechna. W związku z tym bez problemu można znaleźć w sklepach z dewocjonaliami działających stacjonarnie lub przez Internet różne pomysły na upominki będące podziękowaniem dla gości, rodziców chrzestnych i dziadków.

Najlepiej wybrać upominki symboliczne i personalizowane. Dużą popularnością cieszą się magnesy, np. w kształcie aniołka lub serduszka ze zdjęciem maluszka albo data chrztu świętego. Warto także rozważyć słodkie podziękowanie w formie mlecznych czekoladek lub krówek w opakowaniu z przepiękną grafiką roślinną albo kwiatową. Praktycznym podziękowaniem, które można wykorzystać w domu, będzie małe mydełko lub świeczka zapachowa ze wstążeczką i karteczką z rymowanym wierszykiem.

Podziękowania dla chrzestnych, dziadków i gości stanowią ważną część uroczystości. Warto o nich pomyśleć podczas organizacji chrztu świętego. Pięknie zapakowany drobiazg lub karteczka z podziękowaniem będzie wyrazem wdzięczności za uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu, który obdarowanym sprawi ogromna radość.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel