Twój koszyk jest pusty

Zaproszenia na chrzest chłopca - propozycje

2021-10-21
Zaproszenia na chrzest chłopca - propozycje

Chrzest święty to uroczystość raczej kameralna, którą celebrujemy w gronie najbliższej rodziny i chrzestnych. Jeśli rodzice dziecka mają dużą rodzinę i muszą zaprosić gości z każdej ze stron, wtedy trzeba zaplanować większe przyjęcie, najlepiej w restauracji.

Jeśli planujemy chrzest święty, musimy załatwić sprawy formalne w kościele, uzgodnić termin uroczystości z chrzestnymi, wybrać motyw przewodni uroczystości, kupić zaproszenia, strój dla chrzczonego dziecka i zaplanować przyjęcie. Jeśli organizujemy imprezę z motywem, wtedy musimy wybrać dodatki, dekoracje oraz zaproszenia w tym samym stylu, kolorze lub z ta samą ozdobą.

Klasyczne zaproszenia na chrzest święty

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Standardowe, delikatne białe zaproszenia na chrzciny są zawsze trendy i pasują zarówno do dziewczynki, jak i do chłopca. Mogą być ozdobione motywem związanym z chrztem, czyli aniołkiem, złotymi stópkami lub kokardką. Takie zaproszenia na chrzest dla chłopca możemy spersonalizować, dobierając do nich niebieskie koperty lub drukując wewnątrz specjalny tekst albo cytat. Białe zaproszenia są niezwykle eleganckie, często w tej kolorystyce można nabyć zaproszenia wykonane ręcznie, które są wyjątkowe i stylowe.

Kolor zaproszenia na chrzest

Kolor zaproszenia na chrzest jest najczęściej biały z kolorowymi dodatkami. Jednak dla chłopca możemy wybrać zaproszenie niebieskie. Jego kolorystyka powinna być także zgodna z motywem przyjęcia. Decydując się na motyw kwiatowy, dla chłopca wybierzmy zaproszenie ze zdjęciem w niebieskiej finezji kwiatowej, a dla dziewczynki zaproszenie ze zdjęciem w różowej finezji kwiatowej. Jeśli planujemy takie dekoracje jak napis, balony czy serwetki w konkretnej kolorystyce, warto w podobnym tonie utrzymać również zaproszenia. Można zdecydować się na brzoskwiniowy kolor, do niego będzie pasować zaproszenie brzoskwinka ze zdjęciem chrzczonego dziecka.

Zaproszenia na chrzest w modnym stylu

Chrzest święty i przyjęcie w nowoczesnym stylu wymaga przejrzenia ofert zaproszeń i dekoracji w sklepach internetowych. To tam znajdziemy wyjątkowe, często personalizowane propozycje. Obecnie na kameralne przyjęcia modne są dodatki w stylu boho, eco oraz trend rustykalny. W tej stylistyce prym wiedzie prostota i minimalizacja dodatków.

Zaproszenia eco najczęściej są ozdobione motywem zielonych listków lub delikatnych konwalii. Wybierając ten styl, możemy postawić na zaproszenie zielono żółte z ramką, w której będzie umieszczone zdjęcie dziecka. Natomiast zaproszenie w stylu boho może mieć ozdoby złote, brązowe lub beżowe. Trend rustykalny także bazuje na podobnej kolorystce, jednak tutaj może być grafika lub całe zaproszenie na papierze brązowym. Podobnie jest z kopertami - najczęściej są one z papieru szarego lub w formie kartonika.

Zaproszenie na chrzest drukowane, personalizowane

Obecnie dość powszechną praktyką jest personalizacja zaproszenia na chrzest. W takim przypadku wchodzimy do sklepu internetowego, wybieramy określone zaproszenie, podajemy informacje na temat miejsca, daty chrztu, imię chrzczonego dziecka oraz listę gości i otrzymujemy gotowe zaproszenia na chrzest. To prosta metoda, ponieważ nie musimy samodzielnie wypisywać zaproszeń.

Warto wybrać zaproszenie z dodatkową opcją, w której możemy wgrać z komputera zdjęcie maluszka, co będzie wyjątkową ozdobą zaproszenia. Dla chłopca możemy wybrać zaproszenie niebieskie, w którym zdjęcie jest otoczone błękitną kompozycją kwiatową. Decydując się na ofertę zaproszeń personalizowanych z nadrukiem, upewnijmy się co do jakości papieru kartki oraz sprawdźmy, czy w ofercie są dostępne także koperty.

Zaproszenia na chrzest do wypisania

Wybierając zaproszenia na chrzest święty z oferty sklepu stacjonarnego, musimy liczyć się z tym, że wymagają one samodzielnego wypisania. Najczęściej wewnątrz zaproszenia znajduje się kartka z nadrukiem, którą trzeba wypełnić imieniem, nazwiskiem gościa, datą i miejscem uroczystości, imieniem chrzczonego chłopca oraz adresem, nazwą restauracji lub miejsca, gdzie odbędzie się przyjęcie.

Niektóre zaproszenia na chrzest mają wewnątrz czystą białą kartkę bez nadruku. Wtedy możemy ją wypisać lub oddać do drukarni, gdzie zostanie nadrukowany tekst zaproszenia wraz z wybraną grafiką. Możemy taką kartkę wypisać długopisem, wtedy musimy znaleźć tekst do samodzielnego wypełnienia zaproszeń. Gotowe formułki bez problemu znajdziemy w internecie. Zaproszenia do samodzielnego wypisania są najbardziej uniwersalne i częściej wybierane przez rodziców.

Obecnie forma, kształt oraz wielkość zaproszeń na chrzest jest bardzo różnorodna. Wciąż w ofercie przeważają uniwersalne, klasyczne rozwiązania w białej kolorystyce. Jednak często rodzice decydują się na zaproszenia na chrzest personalizowane, drukowane lub z konkretnym motywem. Modne są również zaproszenia nowoczesne w stylu boho lub rustykalnym.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel