Twój koszyk jest pusty

Baby shower dla dziewczynki

2021-11-10

Baby shower to przyjęcie, którego tradycja sięga XVIII wieku. Już w tym okresie kobiety spotykały się w Stanach Zjednoczonych, aby świętować z kobietą narodziny jej dziecka. Nazwa pochodzi z języka angielskiego i oznacza dosłownie "dziecko" i "prysznic", co symbolizuje oblanie przyszłej mamy i maleństwa prezentami oraz miłością, wsparciem i radością. Na przyjęciu pomiędzy kobietami zachodzi wymiana doświadczeń, wspomnień oraz śmiesznych historii.

 

Tradycja obchodzenia baby shower jest znana w wielu krajach na całym świecie. W Polsce taka impreza cieszy się rosnącą popularnością, zwłaszcza wśród młodych pań oczekujących dziecka. Organizacją baby shower zajmują się przyjaciółki, koleżanki, znajome lub kuzynki albo siostry. Przyjęcie takie nie może odbyć się bez tematycznych dekoracji, przekąsek, gier, zabaw, prezentów oraz gości. 

 

Jak przygotować baby shower?

 

Przygotowując baby shower, należy pamiętać, że nie jest to zwykłe spotkanie towarzyskie. To impreza tematyczna, dlatego trzeba zorganizować odpowiednie dekoracje oraz gry, zabawy i quizy. Całość planuje przyjaciółka, siostra lub bliska osoba przyszłej mamy, jednak przy organizacji przyjęcia mogą zaangażować się także inne zaproszone kobiety. Najpierw warto ustalić datę i plan baby shower. Dzień imprezy warto skonsultować z ciężarną i ustalić, tak aby nie kolidował z innymi jej planami oraz wypadł kilka tygodni przed terminem porodu. Spotkanie dla przyszłej mamy najczęściej organizuje się w trzecim trymestrze ciąży. Po określeniu terminu warto zaplanować miejsce, budżet, spisać potrzebne produkty oraz zrobić listę prezentów.

 

Gdzie zorganizować baby shower?

 

Baby shower dla dziewczynki możemy zorganizować w restauracji, kawiarni lub innym lokalu gastronomicznym. To dobre rozwiązanie, ponieważ nie musimy planować przekąsek i napojów, wystarczy je wybrać i zamówić z menu. Przyjęcie dla przyszłej mamy można także przygotować w domu ciężarnej, jej rodziców lub siostry albo przyjaciółki. Wybierając miejsce na przyjęcie, warto pomyśleć o komforcie gości oraz kobiety w ciąży. Impreza powinna się odbyć w niezbyt dalekiej odległości od miejsca zamieszkania przyszłej mamy, tak aby mogła bezpiecznie dotrzeć i wrócić z baby shower.

 

Przekąski i dekoracje na baby shower

 

Baby shower to impreza tematyczna, dlatego przekąski i dekoracje powinny być odpowiednio dopasowane. Jeśli to przyjęcie dla mamy, która urodzi dziewczynkę, wtedy warto dobrać dodatki we właściwych kolorach. Barwy typowe dla girl to oczywiście różne odcienie różu, ale może być uniwersalna biel, kolor złoty, kremowy lub beż.

 

Główne dekoracje na baby showet dla dziewczynki to balony, serpentyny, konfetti oraz duży balon z imieniem dziecka lub "Girl" lub też po prostu "Baby Shower". Istotnym elementem przyjęcia jest tort, oczywiście udekorowany tematycznie. Dodatkowo można zrobić własne dekoracje, np. tort z pieluszek.

 

Na baby shower nie może zabraknąć przekąsek i napojów. Aby sobie ułatwić zadanie, można zamówić catering lub kupić w sklepie gotowe produkty. Jeśli natomiast gotowanie to dla nas przyjemność, możemy samodzielnie przyrządzić jakieś ciekawe dania. Najlepiej przyrządzić ciepłą potrawę, owocowe sałatki, kolorowe babeczki lub pyszne lody. Dodatkowo należy zadbać o napoje. Mogą to być zdrowe soki owocowe, koktajle mleczne, herbatki oraz napoje gazowane.

 

Istotnym elementem baby shower są także talerzyki, kubeczki, słomki, serwetki, czapeczki oraz sztućce, najlepiej tekturowe i dobrane tematycznie. 

 

Gry i zabawy na baby shower

 

Baby shower to impreza, w której uczestniczą najczęściej kobiety, przyjaciółki, znajome, siostry lub koleżanki przyszłej mamy. Duża część przyjęcia skupia się na rozmowach, żartach i wymianie doświadczeń. Aby Jjdnak umilić gościom spędzony czas, warto dla nich przygotować gry, zabawy lub konkursy tematyczne. Najlepiej, żeby dotyczyły najważniejszej osoby na przyjęciu, czyli przyszłej mamy i jej dzidziusia. Może to być zabawa z pytaniami dotyczącymi ciężarnej (np. "Kto najlepiej zna przyszłą mamę?") albo zgadywanka dotycząca obwodu jej brzucha. Dodatkowo każda z zaproszonych pań może pomalować własnoręcznie śliniaczek lub body - najładniejszą pracę wybierze i nagrodzi przyszła mama.

 

Prezenty na baby shower dla dziewczynki

 

Prezenty to ważny element baby shower. Mają wesprzeć ciężarną w kompletowaniu wyprawki dla dziecka, ale mogą być również dedykowane samej mamie. Ciekawym upominkiem będzie różowe body dla dziewczynki ze specjalnym nadrukiem lub maskotka. Oryginalnym prezentem, który będzie pamiątką dla przyszłej mamy, może być srebrna grzechotka z grawerem lub pozłacana pozytywka z kryształem Swarovskiego wygrywającą melodię. Przyszłej mamie możemy także podarować biżuterię, np. naszyjnik ze stópkami, na którym będzie mogła wygrawerować datę narodzin i imię dzidziusia. 

 

Baby shower to przyjęcie organizowane, żeby uczcić bliskie narodziny dziecka, a także wesprzeć przyszłą mamę w tych ostatnich chwilach przed porodem. Organizując taką imprezę, trzeba zadbać o dobrą atmosferę, komfort i nastrój gości oraz ciężarnej. Na przyjęciu nie może zabraknąć pysznych przekąsek, napojów, zabaw, dekoracji oraz prezentów. 

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel