Twój koszyk jest pusty

Biżuteria dla dziewczynki – jakie dodatki na I komunię świętą?

2022-09-27
Biżuteria dla dziewczynki – jakie dodatki na I komunię świętą?

Pierwsza komunia święta to ważna uroczystość w kościele katolickim, podczas której dzieci po raz pierwszy przyjmują Eucharystię pod postacią chleba. Przez rok przed tym niezwykłym wydarzeniem dziewczynki i chłopcy przygotowywane są do sakramentu przez księdza lub katechetę. Komunia obejmuje uroczystą mszę świętą z udziałem rodziców, rodziców chrzestnych oraz zaproszonych gości i uczestnictwo tzw. Białym Tygodniu.

Zgodnie z polską tradycją uroczystość pierwszej komunii świętej odbywa się w maju, a czasami w czerwcu. Dzieci powinny mieć na sobie białe, odświętne stroje, które symbolizują ich czystość i niewinność.

Wielkopolska, Warmia i Mazury mają swoją tradycję dotyczącą I komunii świętej. Z tej okazji dzieci komunijne otrzymują od znajomych, sąsiadów oraz osób, które nie uczestniczą osobiście w uroczystości, kartki z życzeniami. Czasami otrzymują one także słodycze lub kwiaty, a w ramach podziękowań dzieci rozdają czekolady. Na Śląsku w dzień I komunii świętej rodzice dziecka częstują sąsiadów specjalnie na ten dzień przygotowanym kołaczem. W zamian za poczęstunek dzieci otrzymują kartę z życzeniami lub czekoladki. Dodatkowo w wielu regionach Polski zaproszeni goście otrzymują podczas komunii drobny upominek, np. aniołek lub czekoladki.

Biżuteria dziecięca – co wybrać na I komunię świętą

Biżuteria dla dzieci powinna być skromna i dostosowana do okazji, jaką jest I komunia święta. Jeśli w tym uroczystym dniu zamierzamy dziewczynce lub chłopcu założyć medalik, warto zadbać, aby nie był nazbyt ekstrawagancki i krzykliwy. Dodatkowo w przypadku dziewczynki można dobrać kolor łańcuszka do ozdób i kolorystyki zastosowanej w wianuszki. Jeśli przeważają w nim złote dodatki, można wybrać złoty medalik z Matką Boską, gdy natomiast srebrne, wtedy warto zdecydować się na srebrny medalik w kształcie serduszka. Ogólnie kupując medalik na komunię świętą, warto dla dziewczynki wybrać biżuterię z wizerunkiem Matki Boskiej, a dla chłopca – łańcuszek z krzyżykiem.

Biżuteria dla dziewczynki – medaliki

Biżuteria dla dziewczynki na komunię świętą powinna być dopasowana do wybranego na ten dzień stroju. Na ogół dziewczynki przywdziewają białe sukienki lub alby, ich garderobę dopełniają torebki, rękawiczki oraz przepiękne kwiatowe wianuszki. Do całości stroju warto dodać element religijny, jest nim medalik. Można wybrać złoty medalik w kształcie rombu z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej lub z takim samym obrazkiem – srebrny w kształcie serca. Dodatkowo medalik, niezależnie od koloru i rodzaju kruszcu z jakiego, jest zrobiony, może mieć kształt okrągły, prostokąta lub formę gwiazdki. Dodatkowo można także wybrać łańcuszek z krzyżykiem lub aniołkiem.

Biżuteria dla dziewczynki – kolczyki

Dziewczynki, oprócz łańcuszka z medalikiem, w dniu komunii świętej mogą mieć także kolczyki, oczywiście tylko w przypadku, gdy mają przekłute uszy. Srebrne kolczyki lub złote kolczyki to także bardzo dobry pomysł na prezent komunijny dla dziewczynki. Najlepiej, aby były to kolczyki nieduże, ozdobione cyrkonią lub kolorowymi kamykami.

Doskonały wybór dla dziewczynki to delikatne srebrne kolczyki w kształcie serduszek, ozdobione dodatkowo niebieskim kamieniem. Ładnie prezentować będą się również złote kolczyki aniołki z cyrkoniami. Mogą to być również srebrne kolczyki w kształcie aniołków ozdobione różową cyrkonią.

Dla dziewczynek idealne będą także srebrne kolczyki w kształcie jednorożców, biedronek lub motylków. Bardziej wyrazistą ozdobą stroju komunijnego będą eleganckie złote kolczyki gwiazdki z zapięciem angielskim. Dodatkowo takie srebrne kolczyki lub złote można wykorzystać na różne okazje, nie tylko na komunię świętą.

Biżuteria dla dziewczynki – bransoletki

Dla dziewczynki biżuteria to nie tylko naszyjnik, medalik czy też kolczyki, ale również może to być bransoletka złota lub srebrna. Może ona stanowić ozdobę czy też dodatek do stroju komunijnego, ale może być również eleganckim prezentem podarowanym przez matkę chrzestną. Bransoletka wybierana jako ozdoba do stroju komunijnego powinna być delikatna, a jednocześnie elegancka. Może być wykonana ze złota lub srebra, najlepiej, aby komponowała się z innymi dodatkami, np. z łańcuszkiem lub nawiązywała do wianuszka, bądź innych detali stroju dziewczynki.

Bardzo gustownym elementem religijnym będzie srebrna bransoletka z różańcem, zapakowana w eleganckie pudełeczko z dedykacją. Biżuterią w podobnym stylu będzie także złota bransoletka z krzyżykiem. Jeśli chcemy, aby była to biżuteria pasująca także na inne okazje, zdecydujmy się na bransoletki ozdobione serduszkiem, delfinkiem, aniołkiem lub imieniem dziecka.

Biżuteria dla dzieci personalizowana

Biżuteria personalizowana stanowi doskonały wybór na prezent komunijny dla dzieci lub jako dodatek do stroju. Warto wybrać wykonany z najwyższą starannością złoty naszyjnik z Matką Boską, który na rewersie będzie miał wygrawerowane imię dziecka oraz datę pierwszej komunii świętej.

Elegancko na komunii będzie się prezentował także złoty łańcuszek z krzyżykiem, który będzie zdobiło imię dziecka przystępującego do sakramentu. Zawieszki wybierane na prezent komunijny nie muszą mieć wyłącznie charakteru religijnego, mogą to być także eleganckie złote serduszka, srebrne aniołki lub wisiorek w kształcie dziewczynki czy też motylka. Dodatkowo zawieszki mogą być ozdobione cyrkoniami lub mieć kolorowy kamień.

Warto także zadbać o opakowanie biżuterii, jeśli zamierzamy ją podarować dziecku komunijnemu, najlepiej wybrać pudełeczko ze specjalną dedykacją i życzeniami. Dobrym pomysłem na prezent z okazji komunii dla dzieci są zegarki.

Wciąż chętnie są przyjmowane i noszone jako praktyczna ozdoba nie tylko przez chłopców, ale także przez dziewczynki. Jednak dziś wybierając zegarek na prezent lepiej, postawić na wielofunkcyjnego smartwatcha, który współpracuje ze smartfonem. Jeśli taki prezent zamówimy przez internet, możemy mieć nierzadko przesyłkę gratis.

Biżuteria dla dzieci stanowi nie tylko elegancki dodatek do stroju komunijnego, ale jest także dobry pomysłem na prezenty. Z tej okazji dla dziewczynek warto wybrać złote lub srebrne medaliki, stylowe bransoletki lub piękne kolczyki. Dla chłopca bardziej odpowiednie są zegarki lub łańcuszek z krzyżykiem.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel