Twój koszyk jest pusty

Co dziadkowie dają na chrzest wnuka?

2021-01-28
Co dziadkowie dają na chrzest wnuka?

Chrzest to często ważne wydarzenie w rodzinie. Uczestniczy w nim wiele najbliższych osób. W dobrym tonie jest, żeby prezenty dali maluchowi nie tylko rodzice chrzestni, ale i pozostali goście. Dziś sprawdzamy, co dziadkowie mogą podarować na chrzest wnuka.

 

Jednym z pierwszych uroczystości w życiu malucha jest przeważnie chrzest. W tym wydarzeniu uczestniczą rodzice, chrzestni, dziadkowie oraz zaproszeni goście. Najczęściej oprócz obrzędu chrztu w kościele odbywa także rodzinny obiad zorganizowany w domu lub restauracji. Dziadkowie to ważni goście na tej uroczystości. To oni pełnią istotną funkcję w wychowaniu maluchów, często opiekując się nimi, ucząc, wychowując i przede wszystkim rozpieszczając je. W czasie chrztu dzieci są na ogół niemowlakami, dlatego nie pamiętają tej ważnej uroczystości. Dziadkowie mogą im podarować z tej okazji prezent pamiątkowy, który będzie im przypominał o dniu chrztu, a w przyszłości stanie się niezwykłą pamiątką po babci i dziadku.

 

Prezent związany z tradycją chrześcijańską

 

Klasycznym prezentem od dziadków, który jednocześnie pasuje do chrześcijańskiego charakteru uroczystości, może być Biblia z indywidualną dedykacją. Na okładce mogą się znaleźć np. inicjały dziecka oraz data chrztu. Najlepiej wybrać pięknie oprawione wydanie z obrazkami, dzięki temu wnuk będzie mógł cieszyć się prezentem, gdy podrośnie i nauczy się czytać. Dodatkowo warto zadbać o specjalną dedykację. Powinno znaleźć się tam kilka słów napisanych przez dziadków od serca dla wnuka z datą i podpisem. Dzięki temu taka pamiątka będzie miała dla dziecka szczególny wymiar.

 

Prezentem o podobnym religijnym wydźwięku może być srebrny różaniec, który można zapakować w pudełeczko z dedykacją. Taki pamiątkowy różaniec może służyć dziecku przez wiele lat, jednocześnie przypominając mu o dziadkach. Krzyż w religii chrześcijańskiej ma szczególne znaczenie. Możemy z okazji chrztu dla wnuka wybrać pozłacany krzyż z kryształkiem Svarowskiego. To prezent wyjątkowy i dobra pamiątka, można do niej dołączyć dedykację.

 

Anioł jest szczególnym opiekunem każdego człowieka, możemy dziecku podarować wyjątkowy upominek zachowany w tej konwencji. To srebrna pozytywka z Aniołem stróżem - prezent pamiątkowy z kryształkami Swarovskiego, dodatkowo zapakowany w drewniane pudełko, na którym znajduje się piękny wierszyk z dedykacją dla wnuczki lub wnuczka.

 

 

Upominek spersonalizowany

Dziadkowie są bardzo ważni w życiu dziecka, często maluchy spędzają z nimi mnóstwo czasu, przez co tworzą się silne więzi. Upominek spersonalizowany, zawierający szczególną dedykację, wierszyk, datę chrztu lub imię dziecka, po latach może mieć już dla dorosłego wnuka szczególne znaczenie. Aby przekazać miłość i emocje związane z narodzinami i chrztem wnuka czy wnuczki, dziadkowie mogą podarować srebrny smoczek z grawerem lub pozłacaną butelkę z inicjałami i dedykacją.

 

Wyjątkowym spersonalizowanym pamiątkowym prezentem od dziadków może być również srebrna grzechotka pokryta złotem i ozdobiona indywidualnym grawerem. Można także wybrać srebrną grzechotkę z aniołkiem z wygrawerowanymi informacjami na temat wnuka lub wnuczki (imię, data urodzenia, chrzcin, inicjały itp.). Ponadczasowym prezentem dla chrzczonego wnuka od dziadków będzie również złoty medalik z Matką Boską, który dodatkowo może mieć na rewersie wygrawerowane imię dziecka lub datę jego urodzin czy też chrztu. Możemy również wybrać biżuterie srebrną, np. srebrny medalik z Aniołem Stróżem z grawerem i w pudełku ozdobionym specjalną dedykacją.

 

Prezent pamiątkowy

 

Prezent pamiątkowy jest najbardziej oryginalny, ponieważ zostanie z obdarowanym na wiele lat. Wnuk czy wnuczka jako dorosła osoba będą mogli oglądać otrzymany upominek i wspominać dziadków oraz swój własny chrzest. Warto podarować chrzczonemu dziecku posrebrzany album na zdjęcia ozdobiony grawerem z imieniem i koroną. Do niego można włożyć kilka zdjęć z początkowych dni życia maluszka oraz pierwszą fotografię dziadków z wnuczkiem.

 

Maluszkowi dziadkowie mogą podarować także obraz na płótnie z metryczką, na którym znajdzie się fotografia dziecka oraz dane z dnia urodzin, np. data, imię, waga itp. Mogą to być także pozłacane buciki umieszczone na panelu z życzeniami i datą uroczystości. Niezwykły, piękny, a jednocześnie pamiątkowy upominek dla chrzczonego wnuka to posrebrzana pozytywka karuzela będąca również ramką na zdjęcia. Zmieści się w niej aż 7 fotografii, a do tego po nakręceniu będzie grać  bardzo miłą melodię Twinkle Little Star kojarzącą się dzieciństwem. Cudownym prezentem dla maluszka może być również maskotka, np. pluszowy króliczek. Aby stała się pamiątką, można dodatkowo spersonalizować ją haftowanym imieniem dziecka lub datą urodzenia czy chrztu.

Chrzest to ważna uroczystość nie tylko dla dziecka, ale również dla całej rodziny. Niestety, maluchy nie mają szansy zapamiętać tego dnia, dlatego warto, aby dziadkowie, jako seniorzy rodu, podarowali wnukom wyjątkowy prezent, który będzie im przypominał o pięknej uroczystości chrztu.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel