Twój koszyk jest pusty

Co kupić chłopcu na chrzciny?

2020-03-25
Co kupić chłopcu na chrzciny?

Chrzest święty nowego członka rodziny to bardzo ważne wydarzenie w każdej społeczności. Zgodnie z tradycją rodzice chrzestni i inni zaproszeni na uroczystość goście kupują maluchowi różne prezenty. Tradycyjna koperta z pieniędzmi może okazać się niewystarczająca, szczególnie jeśli będziesz pełnić rolę ojca chrzestnego lub matki chrzestnej. Prezent na chrzest dla malucha powinien być przede wszystkim pamiątką. Co więcej, dostępne w sklepach upominki dla dziewczynek różnią się od propozycji prezentowych dla chłopców. Co więc kupić chłopakowi na chrzciny? Podpowiadamy.

#1 Obowiązki rodziców chrzestnych, czyli świeca i biała szata

Zgodnie z tradycją do chrztu niezbędne są: świeca i biała szata. Zakupem szatki zazwyczaj zajmują się matki chrzestne, z kolei świece to domena ojców chrzestnych. Jeśli przypadła Ci zaszczytna rola rodzica chrzestnego, możesz podarować maluchowi wyjątkową, spersonalizowaną wyprawkę do chrztu. W naszym sklepie internetowym znajdziesz idealne zestawy dla chłopca (w kolorze biało-niebieskim) z możliwością umieszczenia zdjęcia dziecka i indywidualnej dedykacji. Na świecach i szatce można nadrukować również imiona malucha i datę urodzenia. Taki prezent na chrzciny będzie piękną pamiątką, nie tylko dla dziecka, ale również dla jego rodziców.

#2 Dewocjonalia, czyli prezenty religijne

Chrzest święty jest przede wszystkim uroczystością religijną, więc częstym wyborem wśród upominków na tę okazję są dewocjonalia. Małemu chłopczykowi możesz kupić na przykład wyjątkowy, pierwszy egzemplarz Pisma Świętego. Umieść na nim dedykację i upewnij się, że rodzice będą czytać maluchowi wybrane opowieści. Gdy dziecko dorośnie, samo zapozna się z przypowieściami biblijnymi, przygotowując się tym samym do kolejnego etapu życia katolika, jakim jest Pierwsza Komunia Święta. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wyjątkowe egzemplarze Biblii dla dzieci z możliwością spersonalizowania upominku. Kolejny pomysł na religijny prezent na chrzciny dla chłopca to różaniec. Rodzice mogą powiesić go nad łóżeczkiem malucha lub wręczyć go dziecku, gdy podrośnie. Częstym wyborem gości są również obrazki z wizerunkami świętych i aniołów. Taki obrazek jest nie tylko pamiątką (istnieje możliwość umieszczenia na nim grawerunku), ale również pięknym elementem dekoracyjnym dziecięcego pokoju.

#3 Zatrzymane w czasie pamiątki fotograficzne

“Dzieci tak szybko rosną” - można często usłyszeć od rodziców. Czy jest coś lepszego niż zatrzymanie w kadrze najpiękniejszych chwil z życia dziecka? Rodzice bardzo chętnie dokumentują wszystkie “pierwsze razy” malucha - pierwszy uśmiech, śmiały krok i dzień, w którym powiedziało pierwsze słowo. Z dnia chrztu świętego na pewno powstanie osobna fotorelacja. Warto postawić więc na prezent fotograficzny - gustowną ramkę lub pięknie oprawiony album na zdjęcia. W sklepie internetowym alechrzest.pl znajdziesz różne rodzaje ramek i albumów. Oczywiście możesz je spersonalizować. Na ramce warto umieścić imię chłopca i datę urodzenia, a na pierwszej stronie albumu indywidualną dedykację.

#4 Skarbonka, czyli inwestycja w przyszłość malucha

Idealny prezent na chrzest dla chłopca to również skarbonka. Znajdziesz u nas modele, które świetnie sprawdzą się w chłopięcym pokoju. Przykładem jest posrebrzana skarbonka w kształcie piłki nożnej. W takiej skarbonce rodzice będą odkładać oszczędności od pierwszych miesięcy życia dziecka. Później maluch nauczy się sam oszczędzać pieniądze. Kto wie, być może w dniu osiemnastych urodzin podziękuje Ci za ten prezent, bo uzbiera tam niezłą sumkę?

Szeroki wybór prezentów na chrzest dla chłopca

Powyższe propozycje to tylko niektóre pomysły na sprawdzony prezent na chrzciny dla chłopca. Jeśli wciąż poszukujesz inspiracji, zapoznaj się z całą ofertą naszego sklepu internetowego. Znajdziesz tam wyjątkowe przedmioty, które będą pamiątką na całe życie. Taki spersonalizowany upominek ma dużą wartość sentymentalną i zawsze przypomina dziecku o osobie, która mu go podarowała.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel