Twój koszyk jest pusty

Co kupić na komunię?

2019-12-20
Co kupić na komunię?

Problem z zakupem prezentu na komunię staje się w ostatnich latach niemal przysłowiowy i jest zmorą wszystkich gości. W czasach, kiedy dziecko ma praktycznie wszystko, bardzo trudno dobrać coś, co się spodoba i będzie prezentowym strzałem w dziesiątkę. Szczególnie kiedy nie znamy dobrze dziecka, a na komunię zaproszonych będzie mnóstwo osób - nie trudno w takiej sytuacji o zdublowanie prezentu lub kupienie czegoś, co kompletnie nie wpadnie w gust młodego człowieka. Zostaje nam tylko koperta? Aż tak źle nie będzie!

 

Czasem wystarczy… zapytać rodziców

 

O ile nie udostępnili listy prezentów na komunię dla dziecka (o co zawsze warto poprosić), dobrze jest wprost zapytać, czy mogą podpowiedzieć, co najbardziej spodoba się ich podopiecznemu. W końcu prezent ma być niespodzianką dla dziecka, a nie dla jego rodziców! To dobry sposób, aby ograniczyć ryzyko wpadki do minimum.

 

Pieniądze w kopercie? Zależy.

 

Wiele osób uważa, że to rozwiązanie najgorsze z możliwych - pieniądze mogą w ogóle nie trafić do dziecka, tylko rozejdą się np. na pokrycie kosztów przyjęcia. W innym przypadku, dane do kieszonkowego, mogą skończyć jako wydatki w szkolnej stołówce, zamiast dawać dziecku radość przez długi czas. Wiesz, że rodzice odkładają pieniądze dziecka na konkretny cel? To jest dobry kierunek.

 

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania prezentów na komunię?

 

Najważniejszą rzeczą jest płeć dziecka, stopień naszego z nim pokrewieństwa i zainteresowania młodego człowieka. Inny prezent kupuje się dziewczynkom, a inny chłopcom - to oczywiste. A im bliżej jesteśmy z rodziną, tym zazwyczaj bardziej się staramy, że prezent trafił w gust.

 

Prezent na komunię: pamiątkowy

 

Dziewięciolatek może nie ucieszyć się z medalika, ale za kilka lat może chodzić w nim z przyjemnością, a sam podarunek będzie wspaniałą pamiątką na wiele lat. Może to być zarówno srebrny czy złoty medalik, jak i cały komplet biżuterii dla dziewczynki. Rodzice decydują się również na pamiątkową biblię z grawerem czy np. skarbonkę, w której młody człowiek będzie oszczędzał na konkretny cel.

 

Prezent na komunię: postaw na klasykę

 

Elegancki zegarek, najlepiej nie stricte dziecięcy, będzie pamiątką na długie lata. Dobrym pomysłem będzie np. zegarek drewniany, który ma możliwość wykonania graweru, a do tego ma młodzieżowy, ponadczasowy charakter. Odpuśćmy sobie jedynie popularne kiedyś zestawy encyklopedii: w czasach internetu szansa, że dziecko tam zaglądnie, jest niemal równa zeru.

 

Prezent na komunię: na sportowo

 

Rower, deskorolka, hulajnoga czy rolki to prezenty, które cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Nic w tym dziwnego - rozwijają dziecięce pasje i zachęcają do sportu, co w dobie komputerów i smartfonów nie jest takie proste. Alternatywą do zakupu sprzętu jest wybór karnetów na zajęcia sportowe dla dziecka.

 

Prezent na komunię: elektronika

 

W tej sekcji polecamy przede wszystkim smartwatch - zegarki dla dziecka nie kosztują majątku, a obok różnych funkcjonalności sportowych, są również wodoodporne i wyposażone w GPS, przez co rodzice czuja się trochę bezpieczniejsi, np. na wakacjach. Równie dobrym prezentem będzie czytnik e-booków. Wśród komunijnych podarunków nie brakuje również smartfonów czy tabletów, na które często składa się wiele osób.

 

Prezent na komunię: gry

 

Wiele dzieci, szczególnie chłopaków, ucieszą gry na komputer lub konsolę, choć my polecamy bardziej gry bez prądu, czyli zestaw planszówek. To fajny czas spędzony wspólnie z rodzicami bez ekranów: strzał w 10-tkę, który nigdy się nie starzeje. Jeśli już musimy kupić grę, polecamy taką ruchową, w którą można bawić się wspólnie, np. taneczną Just Dance.

 

Warsztaty, kursy, pasje

 

Obok zakupienia karnetów na zajęcia sportowe, dzieci na pewno ucieszą ( i ich rodziców) warsztaty kreatywne, hand-made czy kursy programowania dla najmłodszych. Takie zajęcia to świetny pomysł na wolne popołudnia ( o ile dziecko nie ma wielu innych zajęć) oraz pomysł na rozwój, który na pewno nie będzie zdublowany.

 

Komunia? Wykup fajne wyjścia

 

Karnety do kina, wejściówki do aquparków czy Energylandii - doświadczenia to coś, co chcemy kupować już dzieciom. Takie wyjście z pewnością będzie niezapomniane i będzie się wyróżniało wśród elektroniki i zabawek. Tutaj jednak warto przemyśleć, aby prezent składał się z wejściówek nie tylko dla dziecka (które samo się nie wybierze), ale dla całej rodziny.

 

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel