Twój koszyk jest pusty

Co podarować chłopcu na komunię?

2020-02-21
Co podarować chłopcu na komunię?

Dzień Pierwszej Komunii Świętej to wyjątkowe przeżycie dla każdego dziecka. Aby podkreślić doniosłość tego wydarzenia, organizujemy rodzinne spotkania i wręczamy dziecku prezenty. W powszechnym przekonaniu łatwiej wybrać coś dla dziewczynki, dlatego w tym wpisie podpowiemy, co podarować na komunię chłopcu. Przedstawione przez nas propozycje nie są kosztowne, a stanowią pamiątkę na długie lata.

#1 Biblia

Jeśli dziecko lubi czytać, możesz podarować mu książkę. A jaka inna książka będzie idealnym prezentem na komunię, jak nie Biblia? Warto wcześniej zapytać rodziców, czy maluch nie ma już podobnego egzemplarza. W sklepie alechrzest.pl znajdziesz pięknie ilustrowane wydania Biblii dla najmłodszych. Opowiadania z życia świętych pomogą dziecku lepiej poznać religię.

#2 Album na zdjęcia

Album na zdjęcia to świetny prezent dla młodego fana fotografii. Dzieci już od najmłodszych lat odkrywają swoje talenty. W dobie telefonów komórkowych każdy z nas robi zdjęcia, a w niejednym małym chłopcu drzemie dusza artysty. To, czy dziecko przeznaczy album na zdjęcia z komunii czy na inne kolekcje fotografii, zależy tylko od niego. Ty możesz mu podarować piękny, spersonalizowany upominek, który będzie pamiątką na lata. W naszym sklepie internetowym znajdziesz albumy o różnych wzorach i grubościach. Na każdym z nich możesz umieścić elegancką tabliczkę z grawerem i życzeniami.

#3 Złoty krzyżyk

Wielu chłopców od dnia Pierwszej Komunii Świętej nosi złote łańcuszki z krzyżykami. To prezent, który dziecko zazwyczaj dostaje od chrzestnych. Taki krzyżyk jest pamiątką, która powinna towarzyszyć chłopcu przez całe życie. Łańcuszki możesz znaleźć w eleganckich pudełkach, w których umieszczona jest metalowa tabliczka z dedykacją. Możesz wygrawerować na niej imię dziecka, datę komunii i życzenia.

#4 Piękne pióro

Dzieci w wieku szkolnym dużo piszą, dlatego pióro wieczne będzie nie tylko eleganckim, ale i praktycznym upominkiem. W Internecie znajdziesz mnóstwo propozycji piór w stylowych opakowaniach. Warto zwracać uwagę na producenta. W parze z ceną i marką idzie wysoka jakość produktu. Dzięki niej będziesz mieć pewność, że prezent posłuży chłopcu przez kolejne szkolne lata (może nawet do matury). Wiele firm dopuszcza również grawer na piórze lub opakowaniu. Personalizacja sprawi, że nasz obdarowany poczuje się jeszcze bardziej wyjątkowo.

#5 Skarbonka

Najmłodsi zawsze na coś zbierają, więc skarbonka na komunię to prezent wręcz idealny. Oczywiście od razu warto wrzucić tam grosika na szczęście. Być może przyczynisz się tym samym do realizacji jakiegoś dziecięcego marzenia. A jeśli wybierzesz skarbonkę z grawerem, zawsze będzie ona przypominać dziecku, od kogo ją dostało.

#6 Niesamowite przeżycia

Bardzo modne stały się ostatnio prezenty w formie voucherów na różne wydarzenia. Oczywiście musisz dopasować taki prezent do wieku i upodobań dziecka. Warto też zarezerwować sobie czas, aby udać się tam razem z nim (chyba że towarzyszyć będą mu rodzice). Wśród popularnych prezentów dla chłopców znajdują się vouchery do parku trampolin, na laserowy paintball lub całodniową rozrywkę w parku wodnym. To bezpieczne formy zabawy, które dadzą dziecku to, co najcenniejsze - niesamowite przeżycia i wspomnienia. Dzięki temu w jednej chwili staniesz się ulubionym wujkiem lub ciocią!

Nie tylko koperta

Oczywiście najczęstszym upominkiem na Pierwszą Komunię Świętą pozostaje koperta z pieniędzmi. Jeśli takie jest życzenie dziecka i rodziców, warto je uszanować. Mimo tego dokupienie małej pamiątki (na przykład kartki lub religijnego obrazka) to zawsze bardzo miły gest. Dedykowany dla chłopca prezent pozostanie w jego życiu przez długi czas, przypominając o tym wyjątkowym dniu i osobach, które mu towarzyszyły.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel