Twój koszyk jest pusty

Cudowne zaproszenia na chrzest dziewczynki

2021-10-06
Cudowne zaproszenia na chrzest dziewczynki

Chrzest to uroczystość planowana z wyprzedzeniem. Na ogół już po urodzeniu dziecka zastanawiamy się, kiedy, jak i gdzie zaplanować oraz zorganizować to kameralne przyjęcie. Pierwszą i najważniejszą sprawą jest zawsze wybór rodziców chrzestnych. To ich jako pierwszych musimy poinformować o chrzcie dziecka, ponieważ muszą wyrazić zgodę na przyjęcie nowej funkcji. Po uzgodnieniu z chrzestnymi i zamówieniu w kościele chrztu świętego możemy zająć się organizacją uroczystości, czyli zaplanować listę gości oraz znaleźć miejsce, gdzie odbędzie się przyjęcie okolicznościowe. Kolejny krok to zaproszenia. Musimy zdecydować, w jaki sposób chcemy zaprosić gości. Najlepiej zrobić to oficjalnie za pomocą wyjątkowych zaproszeń na chrzest.

Eleganckie zaproszenie na chrzest dla chrzestnych

Najistotniejszymi gośćmi na chrzcie są rodzice chrzestni. Bez nich ta uroczystość nie może się odbyć, ponieważ ich rola w sakramencie jest unikalna. To oni podczas obrzędu trzymają dziecko, nakładają na niego białą szatę i podpalają świecę. Rodziców chrzestnych nie wypada zaprosić na chrzest święty za pomocą rozmowy telefonicznej, e-maila, czy SMS-a. Trzeba to zrobić oficjalnie i elegancko za pomocą stylowego zaproszenia na chrzest.

Dla chrzestnej i chrzestnego warto wybrać personalizowane i dedykowane zaproszenie, może być ono drukowane lub do samodzielnego wypisania. Warto wybrać klasyczne, białe zaproszenie z dekoracją w kształcie złotych stópek czy koronki. Gdy uroczystość ma dziewczynka, może być zdobione motywem pastelowego koloru, zaproszenie brzoskwinka dodatkowo jest ozdobione zdjęciem dziecka.

Zaproszenia dla rodziców chrzestnych muszą być na papierze o wysokiej jakości i mieć specjalny tekst w środku z podkreśleniem roli chrzestnych. W komplecie wraz z zaproszeniem dostępne są białe koperty, które ułatwiają ich eleganckie zapakowanie.

Chrzest święty z motywem - zaproszenia

Podczas planowania chrztu Rodzice coraz częściej decydują się na przyjęcia z motywem. W takim przypadku dbają o to, żeby wszystkie dekoracje, ozdoby, zaproszenia czy też ubranko dziecka były w tej samej kolorystyce lub miały ten sam detal, np. kwiat, anioł lub złote stópki. Organizacja takiego przyjęcia musi odbywać się z dbałością o najmniejszy szczegół, aby wszystko komponowało się w estetyczną całość.

Decydując się na chrzest w stylu kwiatowym, warto wybrać zaproszenia wykonane ręcznie z konkretnym motywem (np. konwalia, róża) lub kupić dla dziewczynki zaproszenie na chrzest ze zdjęciem w finezji kwiatowej. Możemy zdecydować się na personalizowane zaproszenie z imieniem i zdjęciem dziecka lub drukowane z motywem gałązki eukaliptusa.

Jeśli przyjęcie jest zaplanowane w stylu boho, wtedy zaproszenia oraz dodatki mogą być utrzymane w biało-złotej kolorystyce. Obecnie modny jest styl eco, w którym dominuje zielony kolor. W tym przypadku zaproszenie na chrzest może być zdobione subtelną grafiką zielonych listków, np. żółto zielone zaproszenie ze zdjęciem dziecka. Wewnątrz zaproszenia znajdują się rubryki na wpisanie imienia i nazwiska gości, daty uroczystości, nazwy kościoła, gdzie odbędzie się sakrament oraz lokalizacji, gdzie zaplanowane jest przyjęcie z okazji chrztu.

Klasyczne zaproszenia na chrzest święty

Podczas organizacji chrztu świętego często dbamy o zachowanie tradycji, starając się utrzymać strój dziecka oraz ozdoby w klasycznym, skromnym stylu. W takim przypadku najczęściej wybieramy klasyczną kolorystykę, czyli biel np. połączoną z pastelowymi kolorami lub róż dla dziewczynki i niebieski kolor dla chłopca. W takim przypadku warto wybrać eleganckie zaproszenia ozdobione delikatną białą koronką, kokardką lub zdobione motywem pastelowego wianuszka, np. zaproszenie niebieski ornament. Ważne, aby zaproszenie na chrzest było na grubym papierze i posiadało w komplecie klasyczne białe koperty.

Piękne zaproszenia na chrzest do wypisania

Zaproszenia na chrzest dla dziewczynki mogą być białe z różowymi czy złotymi dodatkami lub różowe z motywem kwiatów, serduszek, aniołków. Subtelne zaproszenia na chrzest nie mają zbyt wielu ozdób, często są wykonane ręcznie, dzięki czemu są bardzo delikatne. Dodatkowo mogą wymagać samodzielnego wypisania, bo wewnątrz zaproszenia znajduje się biała kartka, którą trzeba uzupełnić.

Klasyczne zaproszenie na chrzest musi zawierać dane gości, imię dziecka, datę chrztu świętego, nazwę kościoła i miejscowość. Jeśli planujemy przyjęcie w restauracji, musimy podać jej nazwę i adres. Natomiast zaproszenia dla chrzestnych muszą mieć indywidualne wpisy, dostosowane do ich roli w uroczystości chrztu świętego.

Wyjątkowe zaproszenia na chrzest mogą być zapakowane w specjalnie dekorowane i podpisane koperty. Najczęściej w komplecie znajdują się białe koperty, jednak możemy również w inny sposób zapakować zaproszenia na chrzest święty. Może to być folia przezroczysta lub ozdobna, pudełeczko lub torebka papierowa z motywem złotych stópek.

Uroczystość chrztu świętego to wyjątkowa impreza, która jest organizowana w gronie najbliższej rodziny oraz chrzestnych. Jednak ma oficjalny charakter, dlatego wymaga eleganckiego zaproszenia, najlepiej dostosowanego do charakteru przyjęcia oraz motywu wybranego przez rodziców. Zaproszenie na chrzest święty dziecka może być skromne, klasyczne lub luksusowe, ozdobione złotymi dodatkami lub kryształkami.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel