Twój koszyk jest pusty

Gdzie kupić prezent na chrzest?

2020-11-26
Gdzie kupić prezent na chrzest?

Chrzest to wyjątkowa uroczystość dla dziecka, rodziców, chrzestnych oraz najbliższej rodziny. Z dużą pieczołowitością przygotowujemy się do tego wydarzenia, organizując uroczystość w domu lub w restauracji, a także wybierając idealny prezent dla maluszka. To specjalna okazja, dlatego upominek też powinien być oryginalny. Najłatwiej wybrać go przez Internet.

 

Chrzest to w wierze katolickiej, pierwszy i najważniejszy sakrament dla nowo narodzonego dziecka. To uroczystość, która wiąże się z wieloma formalnościami, złożeniem dokumentów w kościele, organizacją uroczystości oraz wyborem chrzestnych. Matka chrzestna i ojciec chrzestny muszą się specjalnie przygotować do tej ważnej uroczystości. Jednym z elementów tego przygotowania jest wybór odpowiednich prezentów dla malucha. Muszą również wyposażyć dziecko w rzeczy niezbędne podczas uroczystości w kościele.

 

Dlaczego warto kupować prezenty online?

Prezenty z okazji chrztu nie wszędzie są dostępne, można je nabyć przeważnie w sklepach z dewocjonaliami lub z upominkami. Takich podarunków szukamy, gdy jesteśmy zaproszeni na uroczystość chrztu jako gość lub gdy zostajemy wybrani na rodziców chrzestnych. Znalezienie odpowiedniego prezentu dla dziecka z tej okazji nie jest proste, zwłaszcza gdy chcemy, aby był to upominek wyjątkowy i pozostał na długie lata jako pamiątka dla dziecka.

 

Szukając prezentu na chrzest, możemy pójść do sklepu stacjonarnego i tam wybrać pamiątkę lub jakiś drobiazg. Jednak w takich punktach sprzedaży najczęściej mamy ograniczoną ofertę, często skoncentrowaną na pamiątkach, świecach czy też różańcach i obrazkach. Jeśli natomiast szukamy upominku dedykowanego, który będzie miał specjalną pamiątkową wartość dla chrzczonego dziecka, lepiej kupić prezent w sklepie online. Decydując się na taką formę zakupów, będziemy mieli dostęp do szerszej oferty produktów, a do tego będziemy mieć więcej czasu, aby dokładnie zapoznać się z różnymi propozycjami. Do tego można porównywać łatwo ceny w różnych sklepach i bez problemu zaplanować zakup prezentu z dużym nawet wyprzedzeniem.

 

Kupując prezent na chrzest online, nie musimy nigdzie wychodzić i szukać odpowiedniego sklepu, ponieważ wybierzemy upominek i zapłacimy za niego przez Internet. Zapakowany upominek dostarczy nam kurier lub listonosz prosto do domu. W czasach pandemii to najlepsze rozwiązanie. Możemy znaleźć wyjątkowy, oryginalny i efektowny prezent bez chodzenia po sklepach i narażania własnego zdrowia.

 

Prezent od matki chrzestnej

Matka chrzestna pełni ważną rolę w uroczystości chrztu świętego, to ona trzyma dziecko w czasie obrzędu religijnego. Jest odpowiedzialna również za nałożenie białej szatki, którą powinna zakupić, a czasem także za podarowanie dziecku stroju na tę specjalną okazję. Prezent od chrzestnej może być uniwersalny, np. gotówka i karta pamiątkowa. Jednak może to być również upominek wyjątkowy ze specjalnie grawerowaną dedykacją. Prezent taki będzie niezwykłą pamiątką chrztu po latach, gdy dziecko będzie już starsze. Takim upominkiem może być łańcuszek ze złota lub srebra z medalikiem w kształcie serduszka, łezki z wizerunkiem Matki Boskiej. Dodatkowo na odwrocie medalika można umieścić grawer z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz datą chrztu świętego.

 

Niezwykłym prezentem od matki chrzestnej może być również pozytywka z dedykacją lub bardzo elegancka zabawka w kształcie grzechotki, smoczka albo kołyski zapakowana w specjalne pudełko, w którym znajdą się życzenia dla malucha. Efektowną pamiątką są także specjalne buciki platerowane srebrem z dodatkiem kryształów Swarovskiego i wygrawerowanymi życzeniami. Jeśli chrzczona jest dziewczynka, chrzestna może pokusić się również o zakup elementów ubranka. W tym przypadku oryginalnym pomysłem będzie na przykład szlafrok dziecięcy różowy Króliczek z wyhaftowanym napisem (np. imię dziecka).

 

Prezent od ojca chrzestnego

Ojciec chrzestny w trakcie uroczystości chrztu świętego musi posiadać święcę, którą należy podpalić od Paschału znajdującego się w kościele. Można kupić spersonalizowaną świecę, która stanie się wyjątkową pamiątką od chrzestnego dla chrześniaka.

 

Podobnie jak chrzestna ojciec chrzestny może podarować maluszkowi kartę pamiątkową z gotówką. Jednak warto kupić dziecku prezent oryginalny, robiący wrażenie również po latach. Takim upominkiem może być różaniec, biblia lub album ze specjalną dedykacją. Niezwykłym prezentem od ojca chrzestnego z okazji chrztu może być również obraz na płótnie wykonany na podstawie fotografii maluszka, dodatkowo opatrzony imieniem dziecka, datę urodzin oraz datę chrztu. Inna opcja to posrebrzany album na zdjęcia, który również stanie się efektowną pamiątką.

Chrzciny to wyjątkowa uroczystość, na którą zbiera się cała rodzina. Jednak najważniejszymi osobami w tym dniu są oprócz dziecka rodzice chrzestni. To oni pełnią ważną rolę w trakcie obrzędu w kościele, a także w przyszłym życiu chrześniaka. Prezent od matki chrzestnej i ojca chrzestnego powinien być pamiątką przypominającą dziecku o tym ważnym wydarzeniu latami. 

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel