Twój koszyk jest pusty

Jaką biżuterię wybrać na prezent dla dziecka - złota czy srebrna?

2023-02-14
Jaką biżuterię wybrać na prezent dla dziecka - złota czy srebrna?

Dlaczego złota i srebrna biżuteria dla dzieci jest najlepsza?

Kruszec, z jakiego wykonana jest biżuteria dla dzieci, ma ogromne znaczenie. Wpływa nie tylko na solidność, trwałość i prezencje, ale także na bezpieczeństwo noszenia. Bransoletki czy naszyjnik wykonany z niklu lub innego taniego metalu z dużym prawdopodobieństwem wywoła u najmłodszych reakcję alergiczną.

To, dlatego pociecha nie powinna nosić biżuterii o niewiadomym składzie i pochodzeniu. Najlepiej postawić jest na srebro, złoto, platynę lub relatywnie tanią stal szlachetną.

Kupując upominek, zwróć też uwagę na, to kiedy powstał wisiorek. Przed latami 40 XX wieku standardowo do srebra dodawano azotan srebra, który wchodzi w niebezpieczne reakcje ze skórą. Pamiętaj o tym, jeśli dziecku chcesz podarować złoty medalik będący rodzinną pamiątką.

Jaka dziecięca biżuteria jest najlepsza na prezent?

Biżuterię najczęściej kojarzymy jako doskonały upominek dla dziewczynki. Nasz sklep pokazuje jednak, że obdarować można nią dzieci każdej płci i to z wielu okazji. Jednak jaką biżuterię kupić dziecku? Złotą, srebrną, platynową - mniej lub bardziej wartościową? Decyzje najlepiej skonsultować z rodzicami, a rodzaj błyskotki dopasować do okazji.

Na ważne wydarzenie takie jak chrzest czy komunia święta najlepiej podarować złoty naszyjnik lub inną błyskotkę. Będzie ona nie tylko elegancka i estetyczna, ale i będzie pełnić rolę lokaty kapitału. Złote bransoletki czy zawieszki przetrwają przez lata, przez co będą miłą pamiątką z dzieciństwa.

Wysoka wartość kruszca pozwoli natomiast łatwo spieniężyć biżuterię w razie problemów finansowych. Zabezpieczeniem będzie też biżuteria dla dzieci zawierająca kamień szlachetny. Do najbardziej kosztownych kamieni zalicza się jadeit, czerwony i niebieski diament, serendibit, painit. Cenna jest również dziecięca biżuteria z diamentami typu „sól i pieprz”, szmaragdami i szafirami.

 Warto jednak pamiętać, że złoto jest kosztownym kruszcem – w związku z tym najczęściej nie jest noszone przez najmłodszych w zwykłe dni, a jedynie zakładane na wyjątkowe okazje. Jeśli więc chce się podarować biżuterię, którą dziecko będzie zakładać codziennie, idealnie sprawdzą są błyskotki ze srebra. Mniej cenne niemal na pewno nie trafią do szkatułki na długie lata, ale będą używane od razu. Srebrna biżuteria dla dziecka to również bardziej uniwersalny zakup – pasuje ona do każdej okazji i stylizacji – i tej eleganckiej, i codziennej. Jej piękno idzie też w parze z atrakcyjną ceną. Srebro jest o wiele tańsze niż złoto.

Rozważając, z jakiego kruszca powinna być wykonana biżuteria dla dzieci, musisz też pamiętać o bezpieczeństwie. Od rodziców warto się dowiedzieć, czy maluch nie ma uczulenia na materiał wykonania błyskotki. Za najmniej alergizującą uważa się biżuterię ze stali szlachetnej. Wbrew powszechnemu przekonaniu prezentuje się ona niezwykle elegancko i podobnie jak złoto czy srebro może być ozdobiona cyrkoniami, czy kamieniami szlachetnymi.

Jaką biżuterię kupić z myślą o chrzcie lub komunii?

Medaliki, łańcuszki z krzyżykiem zazwyczaj stanowią prezent z okazji chrztu, komunii, bierzmowania. Okazja ta wymaga podarowania wyjątkowego prezentu. Wśród najpopularniejszych znajdują się złote medaliki z odniesieniami religijnymi, a także personalizowana biżuteria dla dzieci z grawerem. Powszechnym wyborem jest grawer wskazujący na datę uroczystości i imię głównego bohatera, rzadziej graweruje się sentencje czy cytaty z przesłaniem. Z okazji chrztu dzieci często otrzymują komplet biżuterii np. z bransoletką i wisiorkiem lub łańcuszek z kolczykami.

Jaką biżuterię podarować na święta, urodziny czy Dzień Dziecka?

Biżuterią można jednak obdarować dziecko również na mniej formalne święta. Błyskotki to przede wszystkim idealny upominek dla dziewczynek. Uśmiech na ich twarzy wywoła biżuteria, którą będą mogły nosić codziennie. Do takich zalicza się małe kolczyki w sztyfcie, które nie będą przeszkadzać w czasie zabaw i innych aktywności, a także stwarzać niebezpieczeństwa dla uszu. Każdej dziewczynce spodobają się wkrętki w kształcie kwiatuszków, misiów, listków, gwiazdek, serduszek, koniczynek itp. Radość wywołają przede wszystkim te kolorowe.

Alternatywą dla kolczyków jest bransoletka na rękę na sznurku lub z delikatną zawieszką. Tą ozdabiać może cyrkonia lub ametyst. Nasz sklep z myślą o małych dziewczynkach stworzył zawieszki do bransoletek w kształcie serduszek, misiów, serduszek, księżyca, słońca.

Nieco starszym dziewczynkom podarować można łańcuszek z zawieszką z pierwszą literą imienia. Zawieszka może mieć minimalistyczne wzornictwo lub być zdobiona np. cyrkoniami. Takie błyskotki to dobry wybór zarówno dla małych dziewczynek, jak i nastolatek.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel