Twój koszyk jest pusty

Jaki prezent na bierzmowanie?

2021-03-03
Jaki prezent na bierzmowanie?

Jaki prezent na bierzmowanie wybrać?

Sakrament bierzmowania to ważne wydarzenie w życiu młodego człowieka. Z okazji bierzmowania najczęściej nie urządzamy żadnych większych uroczystości, jednak często uczestniczą w wydarzeniu oprócz rodziców i świadka także chrzestni i dziadkowie. Goście zawsze mają dylemat, czy z okazji bierzmowania daje się prezenty, a jeśli tak, to jakie. Podpowiadamy, jaka pamiątka bierzmowania będzie najlepsza.

W czasie uroczystości chrztu świętego człowiek staje się świątynią Ducha Świętego, natomiast podczas bierzmowania otrzymuje siedem darów Ducha Świętego: mądrość, rozum, rada, męstwo, umiejętność, pobożność i bojaźń Boża. Bierzmowanie to sakrament pogłębiający wiarę i wtajemniczający, przede wszystkim ma wymiar duchowy. Jest udzielany przez biskupa czasie uroczystej mszy świętej. Niezbędnym uczestnikiem bierzmowania jest świadek, którego sam wybiera bierzmowany. Prezent na bierzmowanie powinien zachować pamiątkowy charakter, który na długo będzie przypominał o tym wyjątkowym dniu. W uroczystości uczestniczą również rodzice, czasami chrzestni i babcie z dziadkami.

Uniwersalny prezent na bierzmowanie dla dziewczyny i chłopaka

Bierzmowanie to uroczystość skromna, spędzana w gronie najbliższej rodziny. Jednak i z tej okazji uczestnicy wręczają drobne upominki. Najbardziej popularnym prezentem z okazji bierzmowania, zwłaszcza gdy nie wiemy, co dać, jest gotówka. Możemy ją umieścić w stylowej karcie okolicznościowej ozdobionej ażurowym wzorem i cyrkoniami oraz z personalizowanymi życzeniami. Uniwersalny upominek z okazji bierzmowania to album na zdjęcia, który dodatkowo może zostać ozdobiony specjalną dedykacją wykonaną innowacyjną metodą UV. Niezwykłą pamiątką sakramentu dla bierzmowanego może być także oryginalny obrazek z drzewkiem i gołębiem symbolizującym Ducha Świętego oraz czapką biskupią, na odwrocie można umieścić dowolny grawer z życzeniami lub datą bierzmowania.

Prezent na bierzmowanie od chrzestnych

Chrzestni pełnią wyjątkową funkcję w życiu chrześniaka. Często uczestniczą w nim aktywnie i są zapraszani na większość ważnych uroczystości jak komunia, urodziny oraz bierzmowanie. Ten ostatni sakrament jest dużo skromniej obchodzony niż komunia święta, jednak i z tej okazji chrzestni mogą podarować bierzmowanemu pamiątkowy upominek. Świetnym wyborem będzie religijny prezent, który pomoże młodemu człowiekowi pogłębiać swoją wiarę. Może to być symboliczny podarunek taki jak stylowy srebrny różaniec zapakowany w pudełeczko ze specjalną dedykacją, czy drewniana dziesiątka różańca. Idealny prezent na bierzmowanie od chrzestnych będzie stanowić również pismo święte lub modlitewnik.

Biżuteria jako prezent na bierzmowanie dla nastolatka

Biżuteria to prezent pasujący na każdą okazję, który z pewnością spodoba się obdarowanej osobie. Biżuteria świetnie się sprawdzi również jako prezent na bierzmowanie. W tej kategorii mamy duży wybór upominków pasujących zarówno dla chłopca, jak i dziewczyny. Dla bierzmowanego pamiątkowym prezentem może być srebrny lub złoty łańcuszek z krzyżykiem, który na odwrocie będzie miał wygrawerowane imię, inicjały bierzmowanego oraz datę sakramentu. Możemy również wybrać naszyjnik złoty z zawieszką kwadratową lub w kształcie serca z wizerunkiem Marki Boskiej z grawerem zapakowany w stylowe pudełko z dedykacją.

Ciekawym upominkiem, zwłaszcza dla dziewczyny, może być bardzo modna w ostatnim czasie subtelna bransoletka lub złota bransoletka celebrytka z kilkoma przywieszkami, np. z serduszkami lub aniołkami i specjalnym grawerem. Możemy również podarować bierzmowanej nastolatce stylowe srebrne kolczyki z różowymi cyrkoniami zapakowane w eleganckie pudełko z dedykacją. Klasycznym prezentem na bierzmowanie są krzyżyki. Srebrne lub złote zawieszki z pasującymi łańcuszkami będą stanowić piękny prezent na bierzmowanie.

Prezent od świadka na bierzmowanie

Świadek jest szczególnym uczestnikiem sakramentu bierzmowania, ponieważ bierze w nim czynny udział. Dodatkowo często to osoba szczególnie bliska bierzmowanemu. Świadek najczęściej daje prezent o pamiątkowym charakterze przyjmującemu sakrament. Może to być wyjątkowy złoty łańcuszek zapakowany w stylowe pudełko z dedykacją. Do niego można dobrać złoty medalik z Matką Boską i dzieciątkiem. Z okazji bierzmowania można również podarować dziewczynie piękną posrebrzaną szkatułę na drobiazgi lub biżuterię ze specjalnym grawerem. Natomiast dla chłopca oryginalnym i pamiątkowym upominkiem może być obrazek z płaskorzeźbą wykonaną w technologii bilaminatu z dedykacją na odwrocie.

Bierzmowanie to wydarzenie, które nie jest tak uroczyście celebrowane, jak chrzest czy komunia święta. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z prezentów na bierzmowanie. Nie musi to być nic dużego czy drogiego, wystarczy drobny upominek. Liczy się przecież tak naprawdę gest.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel