Twój koszyk jest pusty

Jaki prezent na chrzest od ojca chrzestnego?

2020-01-30
Jaki prezent na chrzest od ojca chrzestnego?Do roli ojca chrzestnego niewątpliwie należy się przygotować. Chrzestny to niejako przewodnik duchowy dziecka i osoba, która powinna towarzyszyć mu przez całe młodzieńcze życie. Aby podkreślić znaczenie tej roli, na dzień chrztu świętego warto wybrać odpowiedni prezent. Co kupić dziecku od ojca chrzestnego? Podpowiadamy!

#1 Świeca i szata

Jako chrzestny musisz pamiętać o tym, że w kościele będziesz trzymał świecę i szatkę. To podstawowe elementy każdego chrztu świętego. Aby po uroczystości stały się one pamiątką, możesz wybrać opcje spersonalizowane. Obecnie na świecach i szatach umieszcza się imię dziecka, datę chrztu, a nawet jego zdjęcie.

#2 Pudełko wspomnień

Sama świeca i szatka jednak nie wystarczą, szczególnie, że zakupem tym zapewne podzielisz się z matką chrzestną dziecka. Niezwykle oryginalnym upominkiem na chrzest święty, który będzie także pamiątką na lata, jest tak zwane pudełko wspomnień. Na wierzchu pudełka graweruje się imię dziecka, datę jego przyjścia na świat oraz wagę i wzrost w momencie urodzenia. Warto dodać także datę chrztu. Do środka możesz włożyć, co tylko chcesz lub wybrać coś z naszych propozycji. W sklepie internetowym alechrzest.pl przygotowaliśmy gotowe zestawy pudełek wspomnień. Znajdziesz w nich między innymi pluszowego misia, srebrną łyżeczkę i religijny obrazek.

#3 Skarbonka

Skarbonka to oryginalny prezent dla dziecka od ojca chrzestnego. W sklepach dostępne są różne modele skarbonek, które można dowolnie spersonalizować - umieścić na nich dedykację, życzenia, imię dziecka i datę chrztu. Rodzice na pewno zaczną ją zapełniać w pierwszych latach życia dziecka, a z czasem Twój chrześniak będzie robił to sam. Kto wie, może na osiemnaste urodziny uzbiera dzięki temu niezłą sumkę?

#4 Albumy i ramki na zdjęcia

Fotografie z kościoła i przyjęcia warto wywołać, aby dziecko po latach mogło do nich wrócić. Jeśli rodzice dbają o przechowywanie wspomnień, jako ojciec chrzestny możesz kupić album lub ramkę na zdjęcia. Dodatkowym atutem takiego prezentu będzie dedykacja umieszczona na okładce albumu lub spodzie ramki.

#5 Pamiątki chrztu świętego

Pamiątki w formie obrazków lub tabliczek do postawienia na półce lub zawieszenia nad łóżkiem to wciąż popularne upominki od chrzestnych. Zazwyczaj umieszcza się na nich życzenia i modlitwę. Na obrazkach występują postacie biblijne, głównie Matka Boska. Częsty jest również motyw anioła.

#6  Biżuteria

Dzieciom jako pamiątkę chrztu świętego bardzo często kupuje się również biżuterię. Oczywiście malec zacznie ją nosić dopiero wtedy, gdy podrośnie. Mimo wszystko złoty naszyjnik z wygrawerowanym imieniem i datą urodzenia dziecka to bardzo elegancki prezent. Można go kupić w zestawie z pięknym pudełkiem, na którym umieszcza się życzenia od chrzestnego.

#7 Pozytywka

Jeśli malec lubi zasypiać przy spokojnych dźwiękach, dobrym wyborem będzie pozytywka. To także niezwykle gustowny element wystroju wnętrza. Pozytywki dedykowane na pamiątkę chrztu świętego mogą przybrać postać anioła lub elfa. Wykonane są z najlepszej jakości materiałów. Dedykacja umieszczona na dole będzie przypominać dziecku, od kogo ją dostało.

#8 Szkatułka

Drewniane pudełko na biżuterię lub inne drobiazgi to kolejny pomysł na prezent dla dziecka, w szczególności dla dziewczynek. Rodzice na pewno włożą tam pierwszy medalik i kolczyki, a samo dziecko później zgromadzi tam pamiątki z komunii i bierzmowania.

Wyjątkowy dzień

Mamy nadzieję, że powyższa lista ułatwi zakup prezentu na ten wyjątkowy dzień, jakim jest chrzest święty. Warto pamiętać, że niezależnie od wydanej kwoty, prezent powinien być dla dziecka szczególną pamiątką. W końcu będzie wspominać ten dzień głównie oczami rodziców i chrzestnych.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel