Twój koszyk jest pusty

Jaki prezent na roczek dla dziewczynki?

2023-07-17
Jaki prezent na roczek dla dziewczynki?

Roczek to wyjątkowy moment w życiu dziecka i jego rodziny. Świętowanie pierwszych urodzin to czas radości i miłości, a także obdarowywania dziecka upominkami. Te powinny nie tylko sprawiać radość szkrabowi, ale i być pamiątką na przyszłość. Takie „wymagania” sprawiają, że prezent na roczek dziecka nie jest tak łatwo wybrać. Też nie masz pomysłu co podarować małej dziewczynce? Poznaj piękne i zawsze modne prezenty dla rocznej dziewczynki.  

Jaki prezent na pierwsze urodziny dla dziewczynki?

Pierwsze urodziny dziecka to wyjątkowa okazja. Aby ją uczcić, rodzice często wyprawiają przyjęcie z tortem, na które zapraszają dziadków, rodziców chrzestnych, najbliższą rodzinę i przyjaciół. Na imprezie warto pojawić się z prezentem. Jakim? Tutaj możliwości masz wiele! Jeszcze do niedawna roczne dziecko bardzo często obdarowywane było tzw. kopertą. Zwyczaj ten nadal zachował się w wielu rodzinach. Często praktykują go dziadkowie, którzy nie wiedzą, jaki praktyczny prezent podarować wnusi. Do klasycznej „koperty” często dodają oni pamiątkę, która ma przypominać po latach o tym wyjątkowym wydarzeniu.

Inny popularny prezent na pierwsze urodziny dla dziewczynki to zabawki. Tu wybór jest bardzo duży, jednak decydując się na nie, pamiętaj, że powinny one być dopasowane do wieku solenizantki. Trafionym pomysłem będą zabawki interaktywne i sprzyjające rozwojowi. Zadbaj też, aby miały one duże elementy, zaokrąglone krawędzie, przyjazne najmłodszym składy (bez substancji toksycznych). Na pierwsze urodziny unikaj zabawek elektrycznych i tych, które szybko mogą prowadzić do przebodźcowania.

Ciekawy prezent na roczek dla dziewczynki stanowią praktyczne akcesoria np. pierwszy rowerek, pchacz, nowy fotelik do samochodu, ubranka, krzesełko do siedzenia itp. Zakup takiego upominku warto wcześniej ustalić z rodzicami i dowiedzieć się, co faktycznie jest potrzebne maluchowi. Praktyczny, a jednocześnie uroczy prezent stanowią także różnej maści vouchery na przeżycia. Rocznemu dziecku i jego rodzicom możesz podarować voucher na wspólną sesję zdjęciową czy zajęcia na basenie.

Co na roczek na pamiątkę?

Pierwsze urodziny dziewczynki to te wyjątkowe. Warto, aby po nich pozostały dziecku pamiątki, do których będzie mogło wracać po latach. Jako takie idealnie sprawdza się personalizowany prezent, na którym znajduje się wygrawerowane imię dziecka, życiowa sentencja czy cytat. Grawer wykonać można np. na biżuterii. Wyjątkowy prezent stanowić będą zarówno łańcuszki z zawieszkami, jak i bransoletki czy kolczyki. Jeśli z okazji roczku chcesz podarować coś wyjątkowego, wybieraj złotą, a nie srebrną biżuterię.

Piękny prezent dla rocznych dziewczynek stanowić będzie również personalizowana pozytywka. Zdecydować możesz się na tę w klasycznym kształcie lub w formie baletnicy. Na każdej z nich wykonać można personalizowany grawer. Ten powstawać może również na posrebrzanych i pozłacanych łyżeczkach, smoczkach, skarbonkach. Wybierając prezent – pamiątkę, możesz też postawić na mniej kosztowne przedmioty. Miś, poduszka czy kocyk z imieniem dziecka i jego datą urodzenia to również oryginalne i unikalne upominki. Z nich solenizantka będzie mogła korzystać przez długie lata i zawsze będą one kojarzyć się z roczkiem.

Sprawdzony prezent na roczek stanowi również album fotograficzny. Możesz go wręczyć pusty lub samodzielnie wypełnić zdjęciami i wspomnieniami z pierwszego roku dziecka. Decydując się na to drugie rozwiązanie umieść w nim fotografii takich momentów jak pierwszy uśmiech, pierwsze kroki, pierwsze chwile w domu. Dodaj krótkie notatki opisujące ważne chwile i przeżycia, a także dołącz dedykacje, a nawet list na przyszłość adresowany do dziewczynki.

Prezenty na roczek dla dziewczynki – lista pomysłów

Nie ma wątpliwości, że dla każdego dziecka wymarzony prezent stanowią zabawki. Jakie będą odpowiednie dla rocznego dziecka? Oto kilka sprawdzonych propozycji.

  • Zabawki edukacyjne. Roczna dziewczynka zaczyna odkrywać świat wokół siebie i rozwijać swoje zdolności poznawcze. Zabawki edukacyjne, takie jak klocki, sorter kształtów, układanki czy interaktywne zabawki są więc świetnym wyborem. Wspomagają rozwój dziecka, jego zdolności manualne, koordynację ruchową oraz umiejętność rozpoznawania kształtów, kolorów i dźwięków.

  • Książeczki dla najmłodszych. To uniwersalny prezent dla każdego dziecka. Na roczek wybieraj te z dużymi, kolorowymi ilustracjami, prostymi opisami, tekturowymi stronami, które dziecko może dotykać i oglądać samodzielnie. Prezent na roczek mogą stanowić też książki z wierszykami, rymowankami lub wydające dźwięki.

  • Interaktywne pluszaki. Tego typu prezent zapewni i rozrywkę, i edukację. Dla rocznych dzieci wybierz pluszaka reagującego na dotyk, z funkcją śpiewania, opowiadania bajek itd.

  • Huśtawka lub jeździk. Stanowią one idealny prezent dla aktywnej rocznej dziewczynki.  Pomagają rozwijać równowagę, koordynację i umiejętności motoryczne dziecka.

  • Puzzle i układanki. Wybierz je, jeśli chcesz kupić dziecku prezent wspierający jego rozwój. Puzzle i układanki stymulują umiejętności logicznego myślenia i spostrzegawczości. Dla rocznych dzieci wybierz te o większych elementach, które będą łatwe do chwytania i układania przez małe rączki. Możesz też poszukać układanek o różnych kształtach i kolorach, które pobudzą wyobraźnię i kreatywność dziecka.

 

 

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel