Twój koszyk jest pusty

Medaliki i Krzyżyki - Biżuteria na Chrzest

2019-12-02
Medaliki i Krzyżyki - Biżuteria na Chrzest

Złota i srebrna biżuteria to jeden z najpopularniejszych upominków na ważne okazje, jak Komunia Święta lub Chrzciny. By prezent na tak ważne uroczystości religijne miał również swój symboliczny i duchowy charakter, zdecydowanie warto wybrać medalik lub krzyżyk zamiast innego rodzaju biżuterii.

Medaliki i krzyżyki – idealny pomysł na prezent z okazji Chrztu Świętego

Szukając pomysłu na oryginalny, pamiątkowy i symboliczny prezent na Chrzciny, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę właśnie zakup medalika lub krzyżyka. Gdy ma się do dyspozycji większą kwotę na zakupy, można sięgnąć po medalik lub krzyżyk ze złota i w zestawie z łańcuszkiem – taki komplet będzie świetną pamiątką po tak ważnej uroczystości. W sytuacji, gdy budżet na zakupy jest mocniej ograniczony, idealnym wyborem będzie medalik lub krzyżyk ze srebra – zarówno same zawieszki, jak i w zestawie z łańcuszkiem.

Bez względu na to, czy wybór padnie na złoty, czy też na srebrny medalik lub krzyżyk, warto zadbać o to, by prezent został spersonalizowany – najlepiej przy pomocy grawerunku. Upominki personalizowane są o wiele bardziej cenione ze względów pamiątkowych i sentymentalnych – krótki napis, inicjały, data lub jakakolwiek inna treść przypominają zarówno o samym Chrzcie Świętym, jak i o osobie, która wręczyła upominek.

Dlaczego warto kupić medalik lub krzyżyk na Chrzciny?

Ogromny wybór pięknej biżuterii ze srebra i złota sprawia, że wiele osób waha się, czy aby na pewno warto kupić na Chrzciny medalik lub krzyżyk. Biżuteria o religijnym charakterze ma jednak sporą przewagę w tym wypadku.

Medalik lub krzyżyk będzie od razu kojarzył się z Chrzcinami – biżuteria o religijnym charakterze budzi właśnie takie skojarzenia i dlatego będzie najlepszą pamiątką.

Noszenie medalika lub krzyżyka to wyraz wiary i przynależności do wspólnoty religijnej – każda wierząca osoba docenia tego rodzaju upominki.

Zwykłą biżuterię można kupić na jakąkolwiek inną okazję, a na uroczystości religijne zdecydowanie lepiej wybrać krzyżyk lub medalik.

Najpiękniejsze medaliki i krzyżyki na Chrzciny

Asortyment medalików i krzyżyków na Chrzciny jest na tyle szeroki, że dość trudno zdecydować się na konkretny model. Przygotowaliśmy zestawienie najpiękniejszych medalików i krzyżyków ze srebra i złota. Warto potraktować je, jak inspirację.

Złoty okrągły medalik z łańcuszkiem próba 333 Matka Boska – niezwykle uniwersalny i ponadczasowy medalik ze złota w okrągłym kształcie. Subtelna estetyka powoduje, że jest to medalik, który można podarować na Chrzest zarówno dziewczynce, jak i chłopcu.

Złoty medalik z Matką Boską w kształcie serca z cyrkoniami pr. 585 – ujmująco efektowny i ozdobny medalik, który doskonale sprawdzi się w roli upominku dla dziewczynki. Wykonano go ze złota próby 585 i ozdobiono licznymi cyrkoniami. To medalik o prawdziwie biżuteryjnym uroku.

Złoty Krzyżyk z wizerunkiem Jezusa pr. 585 – krzyżyk łączący w sobie klasykę i nowoczesną elegancję. To szczególnie atrakcyjny wybór z uwagi na cenę oraz fakt, że wykonano go ze złota próby 585. Krzyżyk ten jest sprzedawany bez łańcuszka.

Srebrny 925 Krzyżyk – klasyczny, minimalistyczny i elegancki krzyżyk ze srebra na łańcuszku. Cały zestaw wykonany ze srebra próby 925. To świetny wybór na Chrzciny zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

Srebrny medalik Matka Boska z bursztynem – niezwykle oryginalny medalik ze srebra i bursztynu. Takie połączenie jest wyjątkowo efektowne i kontrastowe, a przez to medalik ten ma prawdziwie biżuteryjny i ozdobny charakter.

Srebrny Medalik Serce Matka Boska Częstochowska – minimalistyczny i subtelny medalik ze srebra próby 925. Łańcuszek z zawieszką w kształcie serca z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej będzie idealnym prezentem na Chrzest.

Medalik lub krzyżyk – biżuteria, którą warto założyć na Chrzciny, Komunię Świętą i inne uroczystości

Medaliki i krzyżyki to biżuteria, którą można nie tylko podarować na Chrzest, Komunię Świętą i inne uroczystości religijne, ale też założyć z tej okazji. Choć w szkatułce z biżuterią najprawdopodobniej znajdziemy bardziej okazałe i ozdobne przedmioty, to właśnie medalik lub krzyżyk będzie najbardziej adekwatny do okoliczności. Warto je nosić zarówno na uroczystościach religijnych, jak i na co dzień.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel