Twój koszyk jest pusty

Nowoczesne prezenty na chrzciny

2022-10-11
Nowoczesne prezenty na chrzciny

Chrzest święty to pierwszy i najważniejszy sakrament w życiu dziecka. To święto maluszka, a jednocześnie wielkie wydarzenie dla całej rodziny. Chrzciny to oprócz religijnego obrzędu, który odbywa się podczas mszy świętej, także specjalne przyjęcie, na które zapraszani są goście. To okazja, aby najbliżsi, dziadkowie, chrzestni, ciocie i wujkowie poznali nowego członka rodziny, spędzili z nim trochę czasu i obdarowali go prezentami.

Chrzest to uroczystość, do której trzeba się dobrze przygotować i zaplanować ją z wyprzedzeniem. Ważne jest zarezerwowanie terminu w kościele, wybór chrzestnych oraz znalezienie restauracji, w której odbędzie się przyjęcie po uroczystości chrztu. Dodatkowo należy wybrać i kupić dekoracje, zaproszenia oraz zamówić w cukierni tort. Istotnym elementem chrztu świętego jest odpowiedni, elegancki strój dla dziecka oraz świeca i biała szatka potrzebne podczas udzielania sakramentu w kościele.

W uroczystości chrztu świętego uczestniczą rodzice, rodzice chrzestni, dziadkowie, rodzeństwo chrzczonego malucha oraz inni zaproszeni goście. Podczas przyjęcia chrzcin uczestnicy uroczystości obdarowują dziecko prezentami. Najczęściej to gotówka i sentymentalne pamiątki, ale zdarzają się także nowoczesne prezenty.

Nowoczesne prezenty na chrzciny – pamiątki

Nowoczesne prezenty na chrzciny to tradycyjne pamiątki w innym, oryginalnym wydaniu. Obecnie nawet klasyczna karta z życzeniami ofiarowana z okazji chrztu świętego może wyglądać niebanalnie i mieć specjalną personalizację z pięknym tekstem. Może być ona ozdobiona zdjęciem dziecka, jego imieniem i datą chrztu. Dodatkowo w karcie możemy umieścić własne, indywidualnie wybrane życzenia.

Pamiątka chrztu świętego może być całkowicie, od początku do końca zaprojektowana przez osobę, która ją wybiera. Wystarczy wejść na stronę internetową sprzedającą pamiątki na chrzest i tam wybrać jeden z podanych wzorów, wgrać zdjęcie niemowlaka, a także wybrać życzenia lub tekst, jaki chcemy umieścić na kartce. To bardzo wygodny sposób, a dodatkowo dzięki temu mamy gwarancję, że kupowana przez nas pamiątka chrztu będzie wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.

Nowoczesny prezent na chrzciny – srebrny gadżet

Chrzest to sakrament, który jest niezwykle ważny dla chrzczonego dziecka, jednak najczęściej przyjmują go maluszki, które nie pamiętają tej uroczystości. Aby pozostał w ich pamięci na całe życie, warto z okazji chrztu świętego podarować niemowlakowi wyjątkowy prezent.

Wspaniałą pamiątką może być posrebrzana pozytywka z grawerem, piękna figurka aniołek z kryształem Sworowskiego i grawerowaną dedykacją. Personalizowane prezenty, jakie można podarować dziecku, to także srebrne smoczki lub grzechotki z imieniem dziecka i datą chrztu. Pamiątkowy charakter upominków podkreślą eleganckie pudełka ozdobione różową lub niebieską wstążeczką i personalizowaną dedykacją.

Idealny prezent na chrzest święty dziecka

Idealny prezent na chrzciny powinien być wyjątkowy. Upominek taki musi przypaść do gustu zarówno rodzicom, jak i dziecku. Z tego powodu najlepiej wybrać coś sympatycznego, a jednocześnie pamiątkowego. Taki prezent może stanowić ozdobę kominka lub pokoju dziecka, będzie także wspomnieniem tego wyjątkowego dnia.

Idealny upominek to obraz na płótnie, na którym, oprócz zdjęcia chrzczonego malucha, można umieścić życzenia, wierszyk, jego imię i datę chrztu. Obraz taki powieszony na ścianie w pokoju dziecięcym będzie stanowił jego elegancką dekorację, będzie także stanowił wyjątkową pamiątkę tego ważnego wydarzenia. Oryginalny prezent to także album uzupełniony zdjęciami dziecka lub ramka ozdobiona jego imieniem i datą uroczystości.

Nowoczesne prezenty od chrzestnych

Rodzice chrzestni pełnią specjalną funkcję podczas uroczystości chrztu, są także ważni w dalszych latach rozwoju dziecka. Rodzice malucha przywiązują szczególną uwagę do tego, kogo wybierają na chrzestnych dla malucha. Najczęściej chcą, aby był to ktoś bliski z rodziny lub dobry przyjaciel. Rodzice chrzestni z okazji chrztu ofiarowują dziecku prezenty wyjątkowe jak biżuteria, pudełka wspomnień lub pozytywka z indywidualnym grawerem.

Idealną pamiątką chrztu dla dziewczynki będzie złoty łańcuszek z medalikiem z Matką Boską, ozdobiony grawerem i zapakowany w eleganckim pudełku. Idealnym wyborem dla chłopca będzie krzyżyk ze złotym lub srebrnym łańcuszkiem, do tego warto wziąć grawer z imieniem dziecka.

Wyjątkowym prezentem od chrzestnych będzie także biżuteria, np. bransoletka, kolczyki lub naszyjnik z aniołkiem. Nowoczesny prezent na chrzciny od matki chrzestnej lub ojca chrzestnego to pudełko wspomnień, w którym znajdzie się miejsce na pierwszy ząbek lub smoczek czy też inne ważne dla maluszka drobiazgi.

Praktyczne prezenty na chrzciny

Chrzest dziecka to wyjątkowa uroczystość, w której główną rolę odgrywa malutkie dziecko, niemowlak. Z tej okazji warto mu podarować praktyczny prezent, który będzie można wykorzystać w codziennym życiu. Może to być poduszka, duża maskotka, mięciutki szlafrok lub książka z bajkami.

Doskonałym wyborem będzie poduszka-jasiek, a na nim zdjęcie dziecka lub miły pluszak w kształcie słonika, misia lub tygryska ozdobiony imieniem maluszka. Jednym z pomysłów może być również kocyk lub body ze specjalnym nadrukiem. Wyjątkową pamiątkę, a jednocześnie praktyczny upominek, będzie stanowić kolorowa, spersonalizowana biblia dla dzieci.

Nowoczesne dodatki na chrzciny

Chrzest święty to uroczystość, podczas której dziecko zostaje przyjęte do wspólnoty chrześcijańskiej. Podczas tego ważnego sakramentu rodzice chrzestni muszą mieć ze sobą świecę oraz białą szatkę. Nowoczesne dodatki na chrzciny są wyjątkowe, personalizowane, dzięki czemu mogą być przechowane jako pamiątka chrztu świętego.

W niektórych regionach naszego kraju zwyczajem jest, że świece przynosi ojciec chrzestny, a szatkę kupuje matka chrzestna. Miłą pamiątką będzie świeca personalizowana, ozdobiona w piękny sposób i zapakowana w pudełko z grawerunkiem.

Spersonalizować można również szatki – może na nich być zdjęcie dziecka, jego imię lub unikatowy nadruk. Biała szatka może być w kształcie pelerynki, koszulki lub chusty. Dostępne są także wzory uniwersalne, ze złotym lub srebrnym nadrukiem oraz ozdobione aniołkiem, klasyczne różowe i niebieskie.

Wybierając prezent na chrzciny, warto wziąć pod uwagę jego pamiątkowy charakter. Nowoczesny prezent powinien być spersonalizowany, mieć piękną dedykację i być zapakowany w pomysłowe pudełeczka.

 

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel