Twój koszyk jest pusty

Organizacja urodzin dziecka w czasie kwarantanny

2020-11-26
Organizacja urodzin dziecka w czasie kwarantanny

Urodziny to wyjątkowy dzień, na który każde dziecko czeka z niecierpliwością. Impreza urodzinowa, mnóstwo prezentów, goście oraz pyszny tort to marzenie każdego malucha. Jednak pandemia koronawirusa sprawiła, że nie mamy możliwości spotkania się z przyjaciółmi, kolegami czy rodziną. Jak zorganizować dziecku uroczystość w tak trudnym czasie?

 

Tradycje urodzinowe stanowią wyjątkową oraz ważną część dzieciństwa każdego malucha. Dzięki cykliczności i przewidywalności pozwalają uporządkować codzienność i budują poczucie bezpieczeństwa. Uroczystości urodzinowe zapewniają także dzieciom wyjątkowe, poznawczo-społeczne korzyści. Pomagają zachować spójność i ciągłość wydarzeń oraz dostrzec i zrozumieć zmiany zachodzące w życiu. Dodatkowo celebrując ten dzień w otoczeniu przyjaciół oraz bliskich i rodziny, dziecko wie, że dla wielu osób jest ważne, a to pomaga budować relacje i wzmacniać więzi w grupie. Nie bez znaczenia są również prezenty i tort - na te niespodzianki maluch czeka najbardziej. Moment rozpakowywania upominków pozostaje w pamięci na długo, zwłaszcza jeśli dostanie się upragnione prezenty.

 

Impreza urodzinowa w czasie pandemii

 

Pandemia koronawirusa zmieniła życie i codzienność wielu ludzi w Polsce i na świecie. Planowanie wszelkich uroczystości rodzinnych trzeba było odłożyć na przyszłość. Dużo osób, często z rodziny, naszych przyjaciół, znajomych musiało odbywać kwarantannę. Pandemia utrudnia spotkania oraz świętowanie urodzin. Jednak dzieci, zwłaszcza te młodsze, czekają z niecierpliwością na swoją urodzinową imprezę. Co zrobić w takiej sytuacji?

 

W czasach pandemii, aby nie rozczarować swojej pociechy, warto zorganizować urodziny online. Na taką internetową imprezę można zaprosić kolegów i koleżanki z przedszkola czy szkoły oraz babcie i dziadków. Ważne, żeby przygotować odpowiednie dekoracje, balony, girlandy, konfetti oraz wielki balon z cyfrą wieku dziecka. Można również zadbać o wyjątkowy strój i dodatki dla malucha, np. korona dla księżniczki, czapka dla pirata czy też hełm dla strażaka. Wszystkie te drobiazgi mają sprawić, żeby dziecko jak najmniej odczuło, że obecne urodziny są inne niż zwykle. Bardzo istotne jest ustalenie szczegółów imprezy online z rodzicami zaproszonych dzieci. Warto im przekazać, jak będą wyglądały te wyjątkowe urodziny i podać szacowany czas połączenia pomiędzy uczestnikami.

 

Atrakcje i tort

 

Urodziny to ważny dzień dla dziecka i niecierpliwie wyczekiwany przez malucha. Pomimo tego, że w czasie pandemii musimy zmienić formę imprezy i przenieść ją do Internetu, warto zadbać o takie dodatki jak tort i różne atrakcje. Urodzinowe ciasto można przyrządzić samodzielnie w domu lub zamówić online z dostawą do domu. W czasie połączenia z gośćmi jubilat może zgasić świeczkę i pomyśleć marzenie, a dzieci mogą mu razem zaśpiewać sto lat. Będzie to na pewno wyjątkowa chwila dla malucha, ponieważ nawet na odległość będzie mógł ją celebrować urodziny z przyjaciółmi lub rodziną.

 

Oczywiście połączenie przez Internet nie jest tym samym, co spotkania na żywo, ale w tych trudnych czasach inaczej nie da się zorganizować urodzin. W pierwszych chwilach imprezy dzieci będą rozmawiać i opowiadać sobie historie. Jednak, jak wiadomo, maluchy szybko się nudzą, dlatego warto zapewnić im dodatkową rozrywkę. Mogą to być gry online, w których goście będą ze sobą konkurowali. Można również zorganizować zgadywanki, kalambury lub zamówić magika czy klauna, który udostępni gościom swój występ online.

 

Prezenty urodzinowe - jak kupić i dostarczyć?

 

Prezenty urodzinowe dla jubilata są ważną częścią imprezy. W czasie pandemii koronawirusa zakup, wybór czy dostarczenie upominków może być utrudnione. Jednak warto zadbać o ten szczegół, ponieważ dzieci bardzo czekają na urodzinowe niespodzianki. Przez pandemię koronawirusa wiele sklepów stacjonarnych jest zamkniętych, dlatego upominku dla jubilata warto poszukać w sklepie internetowym. To bardzo wygodne, ponieważ prezent możemy zamówić z dostawą do domu jubilata. Prezent zostanie dostarczony przez kuriera lub listonosza.

 

Obok prezentu możemy zamówić specjalną dedykację, personalizację upominku oraz zapakowanie go w ozdobne pudełko. Co kupić dziecku na urodziny? Wyjątkowym prezentem urodzinowym może być poduszka z nadrukowanym zdjęciem jubilata. Atrakcyjnym upominkiem dla malucha będzie również skarbonka w kształcie Kubusia Puchatka lub innej postaci znanej z bajek z grawerowaną dedykacją. Wielką radość każdemu dziecku sprawi także taki prezent jak pozytywka będąca jednocześnie szkatułką z możliwością umieszczenia na niej zdjęć jubilata.

 

Aby umilić dziecku urodziny w tych nietypowych okolicznościach, warto poprosić zaproszonych gości o samodzielne wykonanie lub kupienie kartek urodzinowych i przesłanie ich na adres jubilata.

Urodziny to dla każdego dziecka wyjątkowy dzień. W czasach pandemii jest trudniej świętować, ale nie oznacza to, że trzeba z tego rezygnować. Warto zadbać o to, żeby jubilat mógł spotkać się z przyjaciółmi czy rodziną przynajmniej wirtualnie oraz obdarować go wspaniałymi prezentami.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel