Twój koszyk jest pusty

Pamiątki pierwszej komunii świętej – co podarować dziecku na I Komunię Świętą?

2022-10-11

Pierwsza Komunia Święta to ważne i piękne wydarzenie w życiu dziecka. Jest ono poprzedzone wieloma spotkaniami, przygotowaniami i próbami. Są one potrzebne, aby dzieci w dniu swojego święta mogły w pełni cieszyć się ze spotkania z Jezusem w Eucharystii, ale także z otrzymanych prezentów.

Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka komunijnego oraz dla jego rodziców szansa na przeżycie wspaniałego święta miłości Boga do człowieka. Warto dziecku uświadomić, że to właśnie w czasie Mszy Świętej "chleb" zostaje uświęcony i zamienia się w ciało Chrystusa tak, jak podczas Ostatniej Wieczerzy. Dopiero po wyjaśnieniu istoty Komunii Świętej warto wspomnieć o gościach, przyjęciu i prezentach. Uroczystość ta ma być świętem radosnym, więc upominki i pamiątki, które otrzyma dziecko, powinny sprawić mu radość.

Pamiątka pierwszej komunii świętej – co powinna zawierać?

Pamiątka komunijna to istotna część prezentu dla dziecka komunijnego. Najczęściej jest ona w formie ozdobnych kartek, książeczek lub obrazka. To jeden z najbardziej pamiątkowych upominków, jaki poprzez zawarte tam życzenia i wierszyki będzie przypominał dziecku nawet po wielu latach o tym ważnym dniu. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej może być personalizowana i zawierać zdjęcie dziewczynki lub chłopca przystępującego do sakramentu, a oprócz tego jego imię i datę uroczystości. Dodatkowo taka pamiątka może zawierać miejsce na zdjęcie oraz rubryki do wpisania nazwy parafii, nazwiska księdza, który przygotowywał dziecko do komunii oraz imiona i nazwiska chrzestnych. Pamiątka w formie książeczki lub kartki ma w środku oprócz życzeń także kopertę na gotówkę, co jest bardzo praktyczne, gdy zamierzamy dziewczynce lub chłopcu podarować pieniądze w prezencie.

Pamiątka pierwszej komunii świętej – biblia lub różaniec

Bardzo charakterystyczną pamiątką pierwszej komunii świętej jest różaniec lub biblia. Z powodu swojego religijnego charakteru niezwykle pasują do tej uroczystości, a jednocześnie będą stanowiły pamiątkowy upominek. Z okazji Pierwszej Komunii Świętej dziewczynce można podarować elegancki różaniec z masy perłowej, który może być zapakowany w pudełeczko z personalizowanymi życzeniami. Natomiast dla chłopca warto wybrać różaniec z paciorkami w kształcie serca z hematytu, do tego dobrze jest dobrać pudełeczko z dedykacją.

Wyjątkową pamiątką będzie także bransoletka, dziesiątka różańca, która może być jednocześnie elegancką ozdobą i służyć do modlitwy. Niezwykłym prezentem na Pierwszą Komunię Świętą będzie także biblia dla dzieci. Najlepiej wybrać dostosowana do wieku dziecka komunijnego, z obrazkami i napisaną zrozumiałym, prostym językiem. Może być ona także dodatkowo ozdobiona imieniem dziecka komunijnego.

Pamiątka I Komunii Świętej – łańcuszek, medalik

Wyjątkowe pamiątki komunijne to takie, które zostają z dzieckiem na długie lata i zawsze mają dla niego niezwykły charakter. Łańcuszek z medalikiem jest właśnie takim prezentem, najczęściej komunijne dziecko biżuterię złotą lub srebrna otrzymuje od matki albo ojca chrzestnego. Medalik to nie tylko piękna pamiątka, ale również symbol wiary chrześcijańskiej, który powinien być poświęcony i noszony z wiarą. Dla dziewczynki warto wybrać medalik z wizerunkiem Matki Boskiej, a dla chłopca – krzyżyk. Dodatkowo upominek warto spersonalizować lub zapakować w eleganckim pudełku z dedykacją.

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej – album lub ramka

Pamiątki komunijne powinny być kolorowe, radosne, eleganckie i trwałe, tak aby były pięknym wspomnieniem tej podniosłej uroczystości. Z okazji komunii świętej podarujmy dziecku personalizowany album, w którym będzie mogło przechowywać wszystkie zdjęcia z tego wyjątkowego dnia. Ciekawym pomysłem jest także ramka na zdjęcie komunijne, w której można umieścić pamiątkową fotografię dziecka z tej ważnej uroczystości. Dodatkowo ramkę można wygrawerować, umieścić na niej imię i datę komunii. Ramka może być drewniana, srebrna, może ją ozdabiać Anioł Stróż lub inny religijny symbol.

Pamiątka I Komunii Świętej – obrazek lub modlitewnik

Rodzice chrzestni zawsze wybierając Pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej, starają się dobrać ją do charakteru uroczystości. Najczęściej chcą połączyć świecki prezent z religijną pamiątką. Ofiarując komunijnemu dziecku gotówkę, dobierają do niej medalik lub elegancki obrazek z grawerem. Wyjątkowy prezent z okazji pierwszej komunii świętej to srebrny obrazek Anioł Stróż lub przedstawiający Pana Jezusa jako pasterza. Obrazek na tylnej części może mieć wygrawerowane specjalne życzenia lub imię dziecka i datę Komunii Świętej. Oryginalne pamiątki komunijne stanowią modlitewniki. Są one wspaniałym, religijnym upominkiem, który będzie służyć obdarowanemu dziecku przez długie lata. Modlitewnik warto spersonalizować, co doda mu wyjątkowego charakteru.

Pierwsza Komunia Święta to piękna uroczystość, jednak wybierając prezent dla dziecka komunijnego, warto pamiętać, że ma ona charakter religijny. Najlepszym rozwiązaniem jest podarowanie z tej okazji prezentu połączonego z pamiątką religijną tj. różaniec, biblia lub medalik. Idealny prezent to również personalizowany album, ramka lub obrazek.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel