Twój koszyk jest pusty

Personalizowane zaproszenia na Komunię Świętą - najlepsze pomysły

2023-01-03
Personalizowane zaproszenia na Komunię Świętą - najlepsze pomysły

Czym są zaproszenia komunijne personalizowane?

Personalizowane zaproszenia komunijne to takie, w których część lub wszystkie elementy są zaprojektowane na indywidualne życzenie. Dzięki temu powstaje wyjątkowy i skrojony pod indywidualne potrzeby projekt. Nawiązywać może on do najpopularniejszych w danym sezonie trendów, ulubionych kwiatów dziecka czy motywu przewodnim przyjęcia komunijnego. Personalizowane zaproszenie pozwala wybrać nie tylko wzornictwo, ale i kolor zaproszenia, a także jego treść. To, dlatego wysyłając lub wręczając go gościom, daje się im poczucie wyjątkowości.

Personalizowane czy gotowe zaproszenia komunijne?

Eleganckie zaproszenia komunijne to zarówno te personalizowane, jak i gotowe. Obydwie formy mają swoje zalety i wady. Te pierwsze są niewątpliwie wyjątkowym dokumentem, który stanowi pamiątkę na lata. Niestety przygotowanie personalizowanych kartek wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, a często także o wiele większych nakładów finansowych. To, dlatego wiele osób zamiast na autorskie projekty decyduje się na gotowe zaproszenia na pierwszą komunię. Są one wygodnym i stosunkowo tanim rozwiązaniem. Ich plusem jest też duża różnorodność propozycji. Wśród nich z łatwością można odnaleźć przepiękne zaproszenia na komunię dziewczynki, a także kartki z chłopięcymi wzorami. Trzeba jednak pamiętać, że gotowe wzory oznaczają powtarzalność, często nudny design oraz brak dopasowania do dekoracji stołu i sali.

Jak zaprosić gości na pierwszą komunię świętą dziecka?

Tradycyjne zaproszenia komunijne to te papierowe. Powinny być wręczone każdej zaproszonej osobie. Najlepiej przekazać je osobiście, jednak dopuszczalne jest również wysłanie ich pocztą. Zaproszenia komunijne dla chrzestnych i pozostałych gości nie mogą pomijać niezbędnych informacji. Tekst zaproszenia musi zawierać informację, czyja komunia święta będzie obchodzona. Oprócz tego wskazywać musi miejsce uroczystości i jej godzinę oraz miejsce przyjęcia.

W przypadku, gdy to ostatnie odbywa się w restauracji, dobrze poprosić o potwierdzenie obecności i wskazać, do jakiego terminu i w jaki sposób to zrobić. Coraz częściej wewnątrz zaproszenia odnaleźć można też cytaty powiązane z tym wyjątkowym wydarzeniem w życiu dziecka, wierszyki nawiązujące do wydarzenia, fragmenty Biblii – te elementy mają za zadanie uatrakcyjnić wygląd kartki.

Jakie są modne zaproszenia na pierwszą komunię świętą?

Od lat w modzie jest zaproszenie komunijne eleganckie i szykowne. Wykonywane z grubego papieru i dekorowane wstążkami, tasiemkami, kokardkami najczęściej ma jasną kolorystykę. Modne są zaproszenia w kolorze białym, beżowym, złotym i srebrnym. Na komunię chłopca równie często wybiera się zaproszenia wykonane w niebieskiej tonacji, dziewczynki chętnie natomiast sięgają po te różowe. W najbliższych sezonach na topie są również kartki dekorowane białymi kwiatami lub wręcz odwrotnie tymi w odcieniach śliwki, purpury, bordo. 

Rodzice i dzieci, które lubią mocne akcenty kolorystyczne, chętnie też wybierają zaproszenia dekorowane brzoskwiniową wstążką lub kolorowymi tasiemkami. Oryginalnym wyborem są też zaproszenia w kształcie alby, czyli stroju komunijnego. Bardziej klasycznym wyborem jest natomiast zaproszenie komunijne, na którego okładce znajduje się ozdobna hostia lub opłatek z eleganckim ornamentem. Tego typu zaproszenie jest na tyle uniwersalne, że wybierane jest przez rodziców i dziewczynek, i chłopców.

Modne zaproszenia na komunię to również te w stylu rustykalnym. Są one dobrym wyborem bez względu na płeć dziecka. Charakteryzuje je delikatna biała koronka, umieszczona na jasnobrązowym tle oraz elegancka koperta w kolorze szarego papieru. Kolorowsze i bardziej zdobne będą zaproszenia wykonane w stylu boho. Dostępne są one w odcieniach różu, beżu, kości słoniowej. Na ich okładce znajduje się kwiatowy wzór np. wianek, a same kartki na komunię zdobione są kolorowymi tasiemkami.

Zaproszenia na komunię do samodzielnego wypełniania

Wyjątkowe propozycje stanowią zaproszenia komunijne do samodzielnego wypełnienia. Wypisywanie kartek ręcznie to wyraz szacunku dla gości, a także możliwość spersonalizowania tego, co znajdzie się w ich wnętrzu. Podstawowy tekst powinien zawierać imię dziecka i osoby zaproszonej, datę, godzinę i miejsce uroczystości i przyjęcia. Do zaproszeń do samodzielnego wypełniania dołączone mogą być również cytaty z Pisma Świętego lub pieśni eucharystyczne. Wypisując zaproszenia, należy pamiętać o zwrotach grzecznościowych oraz zasadach interpunkcji i ortografii, a także przygotować się na długie godziny pracy – jest to konieczne, jeśli liczba zaproszonych gości jest znaczna. Jeśli nie masz czasu na samodzielne wypisywanie zaproszeń, postaw na te w części lub całości drukowane – pamiętaj, że zlecić możesz projekt, który obejmie nawet wydruk imion i nazwisk gości.  

Oryginalny pomysł na zaproszenie rodziców chrzestnych

Wiele osób decyduje się na zaproszenie chrzestnych w wyjątkowy sposób i wręczenie im personalizowanych zaproszeń. Te zawierać mogą specjalne podziękowania lub zawierać inny charakterystyczny akcent np. ozdobne wstążki. Popularne propozycje dla rodziców chrzestnych to też zaproszenia ze zdjęciem dziecka. Takie zaproszenie będzie piękną pamiątką i niezwykle osobistym akcentem.

Eleganckie zaproszenia dla dziewczynek i chłopców

Obecnie zaproszenia na komunię dla chłopców i dziewczynek niewiele się różnią. Wiele wzorów jest uniwersalnych, a zastosowana kolorystyka na tyle stonowana, że spodoba się każdemu dziecku. W naszym sklepie dostępne są jednak typowe dekoracje i zaproszenia na komunię dla dziewczynek i chłopców.

Zdobione zaproszenia dla dziewczynek na komunię świętą

Zaproszenia komunijne dla dziewczynek wyróżniają się przede wszystkim kolorystyką. Dominują kartki w kolorze różu i bieli, wzbogacone wieńcami i bukietami kwiatów. Zastosowane motywy mogą być zarówno subtelne, jak i wyraziste. W nadchodzącym sezonie dziewczynki na uroczystość będą zapraszać, wręczając zaproszenia z grafiką w kolorze purpury, bordo i śliwki. W ich wnętrzu obowiązkowo pojawiają się uroczyste cytaty oraz miejsce na samodzielne wypełnienie imienia dziecka, danych osoby zaproszonej oraz miejsca i daty uroczystości.

Szeroki wybór zaproszeń dla chłopców na pierwszą komunię świętą

W przypadku chłopców najmodniejsze zaproszenia komunijne będą mieć kolor błękitu i granatu. Na topie będą zarówno te personalizowane, jak i do samodzielnego wypisania. Na ich okładkach dominować będą delikatne białe kwiaty, hostia, gołębica, wzory roślinne symbol IHS lub krzyż. Drukowane na grubym papierze będą miały format A5 i będą zamykane w kopertach z lakiem.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel