Twój koszyk jest pusty

Pozytywki dla dzieci - dlaczego warto kupić?

2023-02-14
Pozytywki dla dzieci - dlaczego warto kupić?

Dlaczego warto kupić pozytywkę dla niemowląt?

Pozytywka dla niemowląt to praktyczny gadżet. Warto kupić go już na etapie urządzania pokoju dziecka. Zabawka jest też świetnym pomysłem na prezent na baby shower czy z okazji pierwszych odwiedzin u dziecka. Jej niewątpliwą zaletą jest uspokajanie maluszka, ułatwianie mu zasypiania, wyciszenie. Muzyka wygrywana przez pozytywki ma też pozytywne działanie na rozwój dziecka i wspiera koordynację wzrokowo słuchową. Modele przeznaczone dla noworodków i niemowląt mogą być zawieszone nad łóżeczkiem, zamontowane w foteliku samochodowym, wózku. Popularnym wyborem są też pluszowe pozytywki, które stać mogą się pierwszą przytulanką dziecka. Eleganckie są natomiast te zamknięte w ozdobnym pudełeczku, które można ustawić na komodzie czy stoliku obok łóżeczka.

Jaką pozytywkę wybrać dla swojego maluszka?

Pozytywki dla dzieci to szeroka gama zabawek. Sklepowe półki uginają się pod różnorodnymi modelami. Jaką zabawkę więc wybrać? Dobra pozytywka dla dzieci powinna być estetyczna, praktyczna i bezpieczna.

Jaką muzykę powinna wygrywać pozytywka? 

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rodzaj muzyki, jaki wygrywa zabawka. Wydawane dźwięki powinny być łagodne, a jednocześnie rytmiczne – przewidywalne, łatwe do powtórzenia, zanucenia i przyjemnie się kojarzyć. Muzykę najlepiej dopasować do tego, jaką funkcję pozytywka ma pełnić w pokoju dziecka.

Pozytywka może wygrywać melodie uspakajające, relaksujące, sprzyjające zasypianiu lub odwrotnie – pobudzać do aktywności, grając wesołą i energetyczną muzykę. Niemowlakowi można też kupić pozytywkę, która wygrywa melodie skomponowane przez znanych kompozytorów muzyki klasycznej. Słuchać ich mogą nie tylko dzieci, ale też kobiety w ciąży. Łagodna muzyka klasyczna będzie koić nerwy przyszłej mamy, łagodzić ciążowe dolegliwości, a także uspokajać dziecko.

 

Funkcjonalne zabawki z dźwiękiem 

Zarówno kobieta w ciąży, jak i niemowlak muzyki z pozytywki nie powinni słuchać zbyt głośno. Dlatego też idealnym wyborem będą zabawki pozwalające na regulację głośności. Dzięki temu natężenie dźwięków będzie można kontrolować i dopasowywać nie tylko do norm bezpieczeństwa, ale i indywidualnych upodobań. Praktycznym rozwiązaniem w pozytywkach będzie nie tylko możliwość regulacji głośności, ale też automatyczne odtwarzanie melodii. Większość modeli fabrycznie ma wgrane od kilku do kilkunastu piosenek. Warto tu jednak podkreślić, że niektóre pozytywki dają możliwość uzupełniania repertuaru o własne wybory, czyli wgrania ulubionych melodii.

Bezpieczna pozytywka dla noworodka i niemowlaka 

Zabawki – pozytywki powinny również być dopasowane do wieku dziecka. Producenci zobowiązani są do umieszczenia oznaczenia wiekowego na pudełku. W wyprawce malucha lub też z okazji baby shower warto wręczać tylko pozytywki przeznaczone do użytku od 0 miesiąca. Takie produkty nie zawierają ostrych elementów czy też łatwo odpadających części, przez co są bezpieczne dla niemowląt. Warto też zwrócić uwagę na posiadane przez zabawkę certyfikaty i atesty oraz materiał wykonania.  

Piękne pozytywki dla dzieci – przegląd najmodniejszych modeli

Wygląd pozytywki jest równie ważny co rodzaj melodii i wbudowane funkcjonalności. Dla najmłodszych dzieci przeznaczone są pozytywki wieszane nad łóżeczkiem. Przyjmują one formę kolorowych misiów lub pluszowych zwierzątek. W pokoju dziecka pełnią więc one rolę nie tylko „wspomagacza” zasypiania, ale i rozwijają funkcje poznawcze oraz wzrok dziecka. Karuzela nad łóżeczko może mieć jednak różną liczbę zabawek, kolorystykę, dźwięki i muzyczkę, sposób mocowania. Parametry te są bardzo ważne przy wyborze zabawki, dlatego koniecznie zwróć na nie uwagę przy jej zakupie.

Dla niemowlaka, a także kilkuletniego dziecka doskonałym wyborem będzie natomiast pozytywka z projektorem. Wyświetla ona ruchome obrazki np. gwiazdki, planety, esy- floresy. Maluch w wyświetlane wzory może patrzeć przez długi czas. Kilkumiesięczne i kilkuletnie dzieci ucieszą się też z miękkich pozytywek, które przybierają kształt chmurek, gwiazdek, zwierzątek, misiów itp. Są one przyjemne w dotyku i świetnie sprawdzają się jako Przytulanka. Dzięki temu, że wygrywają delikatne dźwięki, pozwolą się wyciszyć i uspokoić przed snem.

Starszym dzieciom podarować można zabawkę – pozytywkę w dekorowanym pudełku. Mechanizm jej działania jest prosty – zaczynają one wygrywać melodię po otwarciu pudełeczka. Szkatułki zazwyczaj są bogato dekorowane i ozdabiane, a w środku ukrywają np. tańczącą baletnicę czy pływające łabędzie. Modele tradycyjne to te z korbką - nakręcane, nowoczesne uruchamiają muzykę automatycznie po otwarciu. Elegancka pozytywka w szkatułce to doskonały pomysł na prezent na chrzest dla dziewczynki. Dobry wybór będzie stanowić ta, w której od wewnętrznej strony wieczka będzie można umieścić dedykacje. Pudełka z pozytywką to również świetny pomysł na upominek urodzinowy dla starszych dziewczynek.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel