Twój koszyk jest pusty

Jaką świecę wybrać do Chrztu?

2019-07-18
Jaką świecę wybrać do Chrztu?

Chrzest Święty to uroczystość o niezwykle podniosłym charakterze, dlatego warto zadbać o każdy detal, który będzie potrzebny tego dnia. Jednym z takich przedmiotów, które będą częścią ceremonii, ale też pamiątką na kolejne lata, jest właśnie świeca. Jak wybrać odpowiednią świecę na Chrzest?

Co symbolizuje świeca na Chrzcie Świętym? Jaka jest jej rola?

Zanim sięgniemy po świecę do Chrztu, warto zastanowić się nad tym, dlaczego jest to element tak ważny i znaczący. Świeca na Chrzcie Świętym odgrywa niezwykle ważną rolę, a wszystko to ze względu na jej symbolikę.

  • Ogień Świecy to symbol życia i odrodzenia, wewnętrznej wiary i oświecenia. Zapalenie świecy podczas Chrztu Świętego symbolizuje więc przyłączenie dziecka do wspólnoty wyznaniowej, zapalenie w nim wewnętrznej wiary, która powinna być wciąż podtrzymywana i podsycana.
  • Na Chrzcie Świętym świecę zapala się od Paschału, który symbolizuje Chrystusa Zmartwychwstałego.
  • Zgodnie z tradycją, świecę zapala Ojciec Chrzestny i to on powinien zadbać o jej zakup (oczywiście wszystko zależy też od indywidualnych ustaleń z rodzicami dziecka).
  • Po zapaleniu świecy, wypowiadana jest prośba do rodziców oraz chrzestnych, by podtrzymywali światło świecy i wiarę w dziecku, które przystępuje do Chrztu Świętego.
  • Świeca z Chrztu Świętego nie jest używana wyłącznie jednorazowo. To wspaniała pamiątka, ale też element, który ponownie przyda się w dniu przystąpienia dziecka do sakramentu Komunii Świętej.

Bogata symbolika świecy i jej płomienia nadaje temu przedmiotowi ważny charakter, a ponieważ świeca ta może być potrzebna także w kolejnych latach (w dniu Komunii Świętej), warto wybrać ją z dużą starannością.

Jak wybrać świecę na Chrzest Święty? Na co zwrócić uwagę?

Oferta świec na Chrzest Święty jest bardzo szeroka i mocno zróżnicowana. To świece o uniwersalnym charakterze i neutralnej kolorystyce, jak również świece dla chłopców i świece dla dziewczynek, które różnią się pomiędzy sobą pod względem zdobień i kolorystyki. W sprzedaży są obecne także świece personalizowane – można umieścić na nich imię dziecka, datę Chrztu, a nawet element graficzny lub zdjęcie. Przed dokonaniem wyboru, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • Estetyka i kolorystyka świecy – możemy zdecydować się na neutralny model w kolorze białym, ewentualnie ze srebrnymi lub złotymi zdobieniami. Taki wariant świecy będzie idealny zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Możemy też sięgnąć po świecę zdobioną niebieskimi lub różowymi detalami (niebieskie dedykowane są chłopcom, a różowe dziewczynkom). Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania elementów ozdobnych i na ich trwałość – w końcu świeca będzie użytkowana zarówno w dniu Chrztu, jak i podczas Pierwszej Komunii Świętej.
  • Okapnik – by świeca do Chrztu była wygodna w użytkowaniu, powinna być wyposażona w okapnik. Najczęściej jest to plastikowy, ładnie wykonany pierścień, który nasuwa się na świecę, a który chroni dłonie trzymającego przed spływającym woskiem. W niektórych modelach świec okapnik może być wykonany z tkaniny lub innego rodzaju materiału.
  • Możliwość personalizacji – znakomitym rozwiązaniem okazują się świece personalizowane. Są nie tylko efektownie wykonane, ale też ozdobione imieniem dziecka, datą Chrztu, a nawet zdjęciem maluszka. Personalizacja sprawia, że świeca staje się jeszcze bardziej osobistą pamiątką po tak ważnym wydarzeniu.
  • Co zawiera cena? Warto zwrócić uwagę na to, czy cena obejmuje świecę ze wszelkimi prezentowanymi dodatkami (jak okapnik czy też personalizacja). Czasami świece do Chrztu są oferowane w zestawie z szatką, co także jest dobrym rozwiązaniem, bo taki komplet perfekcyjnie do siebie pasuje i zazwyczaj okazuje się tańszy niż te same rzeczy kupione oddzielnie.

Najładniejsze świece na Chrzest Święty

Wiedząc już, jak wybrać świecę na Chrzciny i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie, można zerknąć na gotowe propozycje, jakie znajdziemy w sprzedaży. Szczególnie ciekawe i godne uwagi są:

Świeca na chrzest ze zdjęciem dziecka Model G17 - subtelna i elegancka świeca na Chrzest dla dziewczynki. To model wyposażony w tekstylną profitkę, a w jego cenę wliczona jest również personalizacja. Na świecy można umieścić datę Chrztu, imię oraz zdjęcie dziecka.

Świeca i szatka na chrzest ze zdjęciem dziecka Model G15 Okapnik – gustowny i elegancki komplet do Chrztu, który zawiera szatkę, świecę z okapnikiem i profitką, a także usługę personalizacji świecy oraz szatki. Biało-niebieska kolorystyka czyni ten zestaw idealnym wyborem dla chłopca.

Świeca na chrzest ze zdjęciem dziecka Model G11  - bardzo subtelna i uniwersalna świeca na Chrzciny. Biało-srebrzysta kolorystyka będzie idealnym wyborem dla dziewczynki lub dla chłopca. Jest to świeca, którą można personalizować – może się na niej znaleźć imię dziecka, data Chrztu, a także zdjęcie lub wybrany element graficzny. Usługa personalizacji jest wliczona w cenę, a do świecy dołączana jest także tekstylna profitka.

Świeca I Komunia Św. Kielich Pamiątka Gromnica - to świeca bez opcji personalizacji, w uniwersalnej i ponadczasowej kolorystyce. Będzie to doskonały wybór zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Ten model świecy jest ręcznie zdobiony, co gwarantuje najwyższą jakość wykonania.

Oferta świec na Chrzciny w sklepie alechrzest.pl jest na tyle szeroka, że bez problemu znajdziemy interesujący nas model świecy w odpowiednim kolorze i wariancie. Warto sięgnąć po świecę o ładnym designie, ręcznie zdobioną i wykonaną z dbałością o każdy detal, by nawet po latach nie utraciła swojego uroku.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel