Twój koszyk jest pusty

Jaki prezent kupić z okazji Pierwszej Komunii Świętej?

2019-05-14
Jaki prezent kupić z okazji Pierwszej Komunii Świętej?

Każdego roku, najczęściej w okolicach kwietnia i maja, w sieci pojawia się mnóstwo zapytań o to, jakie prezent wybrać na Pierwszą Komunię dla dziecka. Nic dziwnego, że tak wiele osób poszukuje inspiracji zakupowych na tę okoliczność – w końcu wybór idealnego upominku komunijnego wcale nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Oferta sklepów z upominkami jest coraz szersza, dlatego trudno się zdecydować. Jak wybrać upominek na Pierwszą Komunię? Czym się kierować i na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać prezent na Pierwszą Komunię Świętą?

Zanim sięgniemy po uroczy medalik ze złota, elegancką skarbonkę z indywidualnym grawerem albo pozytywkę z miejscem na fotografię, warto dobrze przemyśleć kwestię wyboru upominku dla dziecka i uzależnić ją od kilku czynników:

  • Płeć dziecka – zupełnie inny upominek można kupić na Pierwszą Komunię dla dziewczynki, a inny dla chłopca. Popularnym wyborem dla dziewczynek są zarówno złote oraz srebrne medaliki, jak również innego typu dziecięca biżuteria. Sięgnąć można także po pozytywkę platerowaną srebrem i zdobioną kryształami Swarovskiego albo po efektowną szkatułkę. Jeśli chodzi o upominek na Komunię Świętą dla chłopca, to popularnym wyborem bywają krzyżyki na łańcuszku oraz srebrne medaliki, ale też posrebrzane skarbonki w kształcie różnorodnych pojazdów.
  • Pokrewieństwo – stopień pokrewieństwa to kwestia, którą również możemy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o zakup upominku z okazji Komunii Świętej. Przyjmuje się, że najbliższa rodzina oraz Rodzice Chrzestni wręczają nieco okazalsze upominki, a dalsi krewni mogą postawić na symboliczny drobiazg.
  • Kwota, jaką można przeznaczyć na zakup – to kwestia, nad którą warto zastanowić się jeszcze przed zakupami, by nie tracić czasu i energii na przeglądanie prezentów, które kosztują zbyt wiele lub są zbyt tanie, jak na przyjęty budżet. Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie o to, ile powinien kosztować prezent na Pierwszą Komunię, gdyż jest to kwestia indywidualna. Są osoby, które sięgają po bardzo kosztowne upominki, ale wielu innych jest zdania, że prezent powinien być wyłącznie symboliczny, dlatego kwestię ceny prezentu na Komunię Świętą warto przemyśleć we własnym zakresie, a nie sugerować się podpowiedziami i presją innych.

Co kupić w prezencie na Pierwszą Komunię? Lista trafionych pomysłów na prezenty komunijne

W sprzedaży znajdziemy ogrom przedmiotów, które perfekcyjnie sprawdzą się w roli upominku z okazji Pierwszej Komunii, ale nie każdy będzie równie trafiony i elegancki. Poniższa lista obejmuje najlepsze prezenty komunijne, na jakie można się zdecydować.

1. Złoty medalik

Trudno o bardziej ponadczasowy, elegancki i ceniony upominek niż złoty medalik dla dziecka. Jest to prezent, jaki można wybrać zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Sięgnąć możemy zarówno po medalik z wizerunkiem Matki Boskiej lub Aniołka albo po symboliczny krzyżyk. Warto zdecydować się na medalik ze złota próby 585, jeśli dostępne środki na to pozwalają, a jeśli szukamy upominku w atrakcyjniejszej cenie, możemy zdecydować się na medalik ze złota próby 333.

2. Srebrny medalik

Alternatywą dla złotych medalików są medaliki wykonane ze srebra – ich blask jest równie efektowny, a cena zdecydowanie bardziej atrakcyjna. Medaliki srebrne są świetnym wyborem z okazji I Komunii Świętej dla chłopca i dla dziewczynki. Są one dostępne w wielu różnych kształtach i wzorach, a na niektórych z nich można umieścić również pamiątkowy grawerunek.

3. Komplet złotej biżuterii

Szukając pomysłu na prezent z okazji I Komunii dla dziewczynki, nie można pominąć koncepcji tak popularnej trafionej, jak komplet biżuterii ze złota. Możemy sięgnąć zarówno po biżuterię o dziecięcym charakterze (na przykład z elementami w kształcie kwiatuszków lub motylków), jak również po coś bardziej uniwersalnego i ponadczasowego.

4. Komplet biżuterii ze srebra

Nieco tańszym rozwiązaniem niż biżuteria ze złota będzie biżuteria ze srebra – to również znakomity pomysł na prezent z okazji I Komunii Świętej dla dziewczynki. Możemy wybierać spośród kompletów zawierających kolczyki i zawieszkę albo zawieszkę i bransoletkę oraz z wielu innych wariantów srebrnej biżuterii.

5. Posrebrzana skarbonka

Kolejnym pomysłem na nietuzinkowy prezent z okazji I Komunii Świętej jest skarbonka platerowana srebrem. Jest to przedmiot łączący w sobie cechy ozdobne i praktyczne – może zachęcić dziecko do oszczędzania i mądrego zarządzania pieniędzmi. Posrebrzane skarbonki są dostępne w wielu różnych wariantach. Dla chłopca można wybrać skarbonkę w kształcie lokomotywy lub samochodu, a dla dziewczynki w formie serca lub sympatycznego misia.

6. Album na zdjęcia

Jeśli szukamy pomysłu na niedrogi, ale bardzo efektowny i pamiątkowy prezent z okazji Komunii Świętej, to warto zdecydować się na elegancki album na zdjęcia. Może on pomieścić pamiątkowe fotografie właśnie z tej uroczystości, co uczyni go wyjątkową pamiątka na całe życie. Wśród albumów na I Komunię dla dziecka znajdziemy zarówno egzemplarze z kolorową okładką i o dziecięcej estetyce, jak również albumy z oprawą platerowaną srebrem i przystosowaną do grawerowania.

7. Pamiątkowa Biblia z grawerem

Pierwsza Komunia Święta to okazja do wręczenia cennych, ale też pamiątkowych i symbolicznych upominków. Nie powinno się zapominać o religijnym wymiarze tej uroczystości, która przecież jest ogromnym świętem w życiu całej rodziny i wspólnoty wyznaniowej. Idealnym upominkiem na I Komunię dla dziecka może być również pamiątkowa Biblia z grawerem – to prezent, który będzie znakomitą pamiątką oraz świadectwem wiary.

8. Obrazki na Pierwszą Komunię Świętą

Kolejnym pomysłem na prezent z okazji I Komunii Świętej jest pamiątkowy obrazek z indywidualnie zaprojektowanym grawerem. Jest to przedmiot o charakterze ozdobnym, gdyż można zawiesić go na ścianie w dziecięcym pokoju, ale też o znaczeniu symbolicznym i pamiątkowym. Obrazki z okazji Pierwszej Komunii są dostępne w różnych wzorach i wariantach, dlatego z łatwością dobierzemy odpowiedni wzór zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

Wybór ciekawego, trafionego i nietuzinkowego upominku komunijnego wcale nie jest prosty. Wiele osób sięga dziś po elektronikę i nowatorskie zabawki, a przecież te mogą dość szybko się znudzić. Zdecydowanie bardziej cennym i pamiątkowym prezentem będą medaliki ze szlachetnych kruszców, pozytywki, puzderka, biżuteria lub posrebrzane skarbonki, a także Biblia dziecięca lub pamiątkowy obrazek na I Komunię Świętą – prezenty tego typu przetrwają każdą próbę czasu i po latach wciąż będą przypominały o przeżytych chwilach i o ogromnym wydarzeniu, jakim było dla dziecka przystąpienie do sakramentu Pierwszej Komunii.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel