Twój koszyk jest pusty

Jaki prezent na roczek dla chłopca?

2023-07-17
Jaki prezent na roczek dla chłopca?

Pierwsze urodziny to doskonały moment na uczczenie 12 miesięcy życia dziecka, a także czas na refleksje nad jego rozwojem. Świętowanie nie może się również odbyć bez upominków. Jaki powinien być prezent na roczek dla chłopca? Czym kierować się podczas jego wyboru?

Jaki prezent dla rocznego dziecka wybrać?

Zakup prezentu dla rocznego dziecka to nie lada wyzwanie. Ma on być praktyczny czy dostarczać rozrywki? A może powinien być pamiątką na całe życie? Te dylematy ma każdy gość zaproszony na urodzinowe przyjęcie. Jeśli chcesz wręczyć trafiony prezent, przede wszystkim kieruj się potrzebami solenizanta. Często roczne dziecko posiada już swoje zainteresowania, ma ulubione zajęcia. Na przykład jeden chłopiec będzie lubił wozy strażackie, inny klocki, a jeszcze u innego mnóstwo radości wywołują książeczki czy pluszaki. Jeśli nie znasz upodobań dziecka, to zawsze możesz o nie spytać rodziców. Konsultacja z opiekunami pozwala też uniknąć powtarzania upominków, a także są niezbędne, gdy chcesz na pierwsze urodziny dziecka kupić praktyczny prezent.

Wybierając prezent na roczek dla chłopca, kieruj się także względami bezpieczeństwa. Upewnij się, że wybrana zabawka jest odpowiednia dla wieku malucha, nie zawiera ostrych i małych elementów, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa. Koniecznie sprawdź też, czy produkt posiada wymagane certyfikaty i atesty oraz wspiera rozwój dziecka. Sprawdzony prezent to ten, który będzie stymulował zmysły i uczył nowych umiejętności. Roczne dzieci najlepiej obdarowywać zabawkami pozytywnie wpływającymi na rozwój motoryczny, sensoryczny, poznawczy oraz emocjonalny.

Na roczek warto również wręczać prezenty o dużej wartości sentymentalnej. Takie przez długie lata będą stanowić pamiątkę ważnego wydarzenia i pozwolą przechowywać wspomnienia równie dobrze jak zdjęcia oraz filmy. Wyjątkowy prezent dla małego dziecka stanowić będą przedmioty z grawerami i dedykacjami.

Z jakiego prezentu będą zadowoleni rodzice dziecka?

Wybierając prezent na roczek, dobrze jest o pomoc poprosić rodziców dziecka. Wskażą oni, jakimi zabawkami najchętniej bawi się maluch oraz których brakuje w jego pokoju. Podpytać można ich również, jaki praktyczny upominek będzie przydatny. Wśród takich pojawia się bowiem długa lista akcesoriów np. gadżety do wózka, jeździki, ubranka, kosmetyki dla najmłodszych, krzesełka do siedzenia, fotelik lub przyczepka rowerowa itp. Oryginalny prezent na roczek będą również stanowić vouchery np. na zajęcia na basenie, sesje zdjęciowe czy zakupy w wybranym sklepie.

Do zabawek czy też praktycznych prezentów zawsze warto dodawać sentymentalny podarunek. Jaki? W przypadku chłopców świetnie sprawdzają się pozłacane lub posrebrzane łyżeczki, spinki do mankietów lub smoczki z grawerem. Świetny prezent stanowi też minimalistyczna biżuteria np. łańcuszek z zawieszką. Rzadziej prezent na roczek dla chłopca stanowią pozytywki, chociaż w szerokiej ofercie można znaleźć modele uniwersalne, w chłopięcej stylistyce. O wiele częściej natomiast rocznego chłopca obdarowuje się pluszakami, skarbnikami w kształcie bucika czy figurkami samochodów z grawerem. Ten zazwyczaj zawiera imię dziecka i jego datę urodzenia. Piękną pamiątką są też albumy oraz obrazy drukowane na płótnie z personalnym zdjęciem dziecka i dedykacją.

Prezent na roczek dla chłopca – TOP 7 propozycji

Najmłodsze dzieci lubią zabawki, dlatego to one stanowią idealny prezent dla chłopca. Tych, które można podarować na pierwsze urodziny, nie brakuje. Są jednak takie, które wybierane są częściej niż inne, należą do nich:

  • Klocki. Jest to klasyczny prezent dla chłopca na roczek. Klocki wspierają rozwój motoryki małej oraz rozwijają wyobraźnię dziecka. Bawić nimi lubią się wszystkie małe dzieci, a dobrej jakości klocki pozostaną z malcem na lata.

  • Tablica magnetyczna. Podaruj ją maluchowi, jeśli przejawia on zainteresowanie rysowaniem i malowaniem. Dzięki tablicy będzie mógł tworzyć bez ograniczeń. Tego typu prezent zachęci dziecko do rozwijania wyobraźni i kreatywności, a także ćwiczenia motoryki małej.

  • Składany basen z piłeczkami. Ta zabawka również wspiera rozwój motoryki małej oraz zmysł równowagi. Zapewni ona radość i rozrywkę na wiele godzin, a także pozwoli dziecku bawić się w grupie np. wspólnie z rodzeństwem.

  • Zabawki do nauki chodzenia. Na roczek uniwersalny prezent stanowią zabawki, które wspierają naukę chodzenia takie jak pchacze, chodziki, zabawki z uchwytami.

  • Zestawy do piaskownicy lub basenu dmuchanego. Zabawa na świeżym powietrzu jest idealna dla rocznych dzieci. Zestawy do piaskownicy lub basenu dmuchanego zapewnią mu wiele frajdy i możliwość eksploracji. Stanowią one ciekawy, a zarazem tani prezent dla chłopca na roczek.

  • Interaktywne zabawki edukacyjne. Są doskonałym sposobem na rozwijanie umiejętności poznawczych u małych dzieci. Możesz wybrać zabawki, które uczą liter, liczb, kształtów, kolorów, czy mają funkcje dźwiękowe. To nie tylko zapewni mu rozrywkę, ale także umożliwi naukę i rozwijanie umiejętności poznawczych.

  • Książeczki. W wieku 12 miesięcy dzieci zaczynają odkrywać radość czytania, dlatego książeczki z grubymi stronami i kolorowymi obrazkami są idealnym prezentem.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel