Twój koszyk jest pusty

Jaki wybrać prezent na Chrzest dziecka?

2019-03-27
Jaki wybrać prezent na Chrzest dziecka?

Wybór upominku na Chrzciny to poważna decyzja. Prezent na tę okazję warto kupić z wyprzedzeniem i dobrać go tak, by stanowił miłą oraz osobistą pamiątkę po tak ważnym wydarzeniu rodzinnym oraz religijnym.

Jak wybrać prezent na Chrzest Święty?

Oferta przedmiotów, które są polecane w charakterze upominków z okazji Chrztu Świętego, jest bardzo szeroka i mocno zróżnicowana. By wybrać najlepszy prezent na Chrzciny, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:

  • Płeć dziecka – innego rodzaju upominek można wybrać na Chrzest dla dziewczynki, a innego dla chłopca. Nie chodzi wyłącznie o kwestię kolorystyki upominków, ale też sam wybór odpowiednich przedmiotów. Dla dziewczynki można przecież kupić biżuterię, a dla chłopca samochodzik platerowany srebrem.
  • Stopień pokrewieństwa, rola na Chrzcie Świętym – zupełnie inny upominek może wybrać dla dziecka rodzic, dziadek lub rodzic chrzestny, a inny daleki krewny. Im bliższy stopień pokrewieństwa lub ważniejsza rola, jaką pełni się podczas tej ceremonii, tym bardziej wyjątkowy upominek warto wybrać.
  • Dostępne środki na zakup upominku – prezent na Chrzciny dla dziecka nie musi być drogi. Wspaniałe i pamiątkowe grzechotki z grawerem, posrebrzane buciki, pozytywki ze zdjęciem i tym podobne upominki nie są wcale bardzo kosztowne. Warto pamiętać o tym, że upominek powinien być adekwatny do okazji i osobisty, a jego cena jest kwestią drugorzędną.

Co kupić na prezent z okazji Chrztu? Gotowe pomysły na upominki z okazji Chrzcin

Lista przedmiotów, które można kupić na prezent z okazji Chrztu Świętego, jest bardzo długa. Jeśli brakuje nam pomysłu, warto wziąć pod uwagę poniższe propozycje – to popularne i chętnie wybierane upominki na tę okazję.

  1. Złoty medalik

Medaliki ze złota to tradycyjna i mile widziana pamiątka na Chrzciny. Jest to ten rodzaj biżuterii, który można nosić już od dziecięcych lat i później – nawet przez całe życie. Medalik wykonany ze złota będzie nie tylko pamiątkowym, ale też cennym i religijnym akcentem. Możemy wybrać egzemplarz z wizerunkiem Matki Boskiej albo Anioła.

  1. Pozytywka

Pozytywki cieszą się ogromną popularnością wśród upominków na Chrzciny, ponieważ są zarówno pamiątkowym akcentem, jak również mogą pełnić rolę eleganckiej zabawki dla dziecka – wygrywają miłą melodyjkę, są ozdobne i stylowe, a wiele z nich posiada także miejsce na fotografie.

  1. Świece i szatki

Jeśli pełnimy rolę ojca chrzestnego lub matki chrzestnej, być może zostaniemy poproszeni o zakup świecy i szatki na Chrzest. To miły zwyczaj, który powoduje, że dziecko otrzymuje od swoich rodziców chrzestnych akcesoria niezbędne do uczestniczenia w ceremonii, które potem może zachować na pamiątkę.

  1. Puzderko na pukiel włosów oraz ząbek

Ogromną popularnością wśród upominków na Chrzest Święty cieszą się ozdobne puzderka z miejscem na pukiel włosów oraz ząbek dziecka. Szkatułki tego typu pozwalają bezpiecznie przechowywać te elementy na pamiątkę.

  1. Pamiątkowe buciki

Małe buciki platerowane srebrem, które mogą być dodatkowo ozdobione efektownymi kryształkami Swarovskiego, to wyjątkowo wyszukany i elegancki pomysł na prezent na Chrzciny. Buciki symbolizują wiek dziecięcy oraz upamiętniają wydarzenie, jakim był Chrzest Święty.

  1. Sztućce z grawerem

Ozdobne sztućce z grawerem mogą być wyjątkowo ciekawą i miłą pamiątką z Chrztu. Można kupić je w wielu wariantach kolorystycznych oraz przyozdobić grawerem. Małe sztućce z grawerem mogą być używane do karmienia dziecka, gdyż są wykonane z bezpiecznych materiałów, ale można też potraktować je jako pamiątkowy przedmiot i przechowywać w charakterze ozdobnej pamiątki.

  1. Biżuteria

Kolczyki, bransoletki i komplety biżuterii ze złota i srebra to bardzo popularny wybór wśród upominków z okazji Chrztu Świętego dla dziewczynek. Z tej okazji można dobrać biżuterię w dziecięcym rozmiarze i o dziecięcej estetyce albo coś zupełnie neutralnego i ponadczasowego.

Wybór przedmiotów, które można wręczyć dziecku z okazji Chrzcin, jest ogromny – czasami aż trudno się zdecydować. Warto zwracać uwagę na wysoką jakość wykonania wybranego przedmiotu oraz na to, czy rzecz ta może zostać dodatkowo spersonalizowana (na przykład przy pomocy graweru). Prezenty o osobistym i unikatowym charakterze są najcenniejsze pod względem pamiątkowym i sentymentalnym, ponieważ wiadomo, że wybrany przedmiot, na którym wygrawerowano inicjały, dedykację lub obrazek, jest jedyny w swoim rodzaju.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel